טראמפ על המקור של הפרשה האוקראינית: כמעט מרגל

טראמפ על המקור של הפרשה האוקראינית: כמעט מרגל
נשיא ארה"ב בהקלטה: אתם זוכרים מה הם היו עושים בימים הטובים לבוגדים? פרטים חדשים על חושף השחיתויות - הערכה: איש CIA שעבר התמחות בבית הלבן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ בעצרת הכללית של האו"ם 24.09.19
צילום: צילום: אי-פי

הלוס אנג'לס טיימס פרסם הערב (חמישי) הקלטה של נשיא ארצות הברית דולנד טראמפ, כשהתייחס למקור שחשף את השיחה בין הנשיא האמריקני לנשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי. "כמו מרגל. אתם זוכרים מה היו עושים בימים הטובים לבוגדים?", אמר טראמפ. הניו יורק טיימס דיווח כי המקור הוא איש ארגון הביון האמריקני ה-CIA שהגיע להתמחות בבית הלבן כאנליסט.

האזינו להקלטה המלאה של טראמפ בלוס אנג'לס טיימס

השיחה בה הוקלט הנשיא האמריקני הייתה עם כמה חברי המשלחת האמריקנית בעצרת הכללית של האו"ם. הטיימס ביסס את מסקנותיו באמצעות שלושה גורמים המכירים את המתלונן שאמרו כי הצבתו בבית הלבן הייתה זמנית וכי מאז חזר לשורות ה-CIA. בעיתון הסיקו כי לאותו אדם התמחות בפוליטיקה אוקראינית. 

הוושינגטון פוסט דיווח היום כי בתלונתו דיבר איש המודיעין על דפוס של איפול בבית הלבן, שבמהלכו גורמים העבירו את התמלולים של חלק משיחות טראמפ עם מנהיגים זרים, לשרתי מחשב נפרדים מהמקומות שבהם הם מאוחסנים בדרך כלל.

218 חברי קונגרס כבר הודיעו על תמיכתם בפתיחת הליך הדחה נגד טראמפ. מדובר ברוב של חברי הקונגרס, שיכולים להצביע בבוא העת על הדחת הנשיא ולהעביר את ההכרעה לסנאט. משרד המשפטים האמריקני פרסם אתמול את תזכיר השיחה בין טראמפ, וזלנסקי, מיולי האחרון, על רקע הליך ההדחה נגד טראמפ. מהתמלילים עולה כי הנשיא האמריקני ביקש ממקבילו האוקראיני "לבדוק" את ענייניהם של סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ו ביידן, ובנו האנטר ביידן באוקראינה.

הפופולריים