איראן החלה בהעשרת אוראניום בעזרת צנטריפוגות מתקדמות

סבא"א: איראן החלה להעשיר אוראניום
על פי סוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, מדובר בהפרה נוספת של הסכם הגרעין. בנאום בעצרת האו"ם אמר רוחאני כי מדינתו לא תנהל משא ומתן תחת סנקציות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הכור באיראן
צילום: צילום: אי-פי

איראן בהפרה נוספת של הסכם הגרעין: על פי הודעה שפרסמה הערב (חמישי) הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, איראן מתכוונת להתקין עוד מאותן צנטריפוגות מתקדמות באתרים לפיתוח גרעיני שבשטחה. מדובר בהפרה נוספת למחויבויותיה של איראן במסגרת הסכם הגרעין, שם הותר למשטר האיראני להשתמש בסוג צנטריפוגות אחד בלבד מסוג IR-1.

אתמול נאם נשיא איראן רוחאני בעצרת האו"ם בניו יורק, והתייחס להסכם הגרעין, הסנקציות נגד מדינתו והאפשרות למשא ומתן עם ארצות הברית. "אני מכריז כי תשובתנו לכל משא ומתן תחת סנקציות - היא לא מוחלט", אמר רוחאני.

נשיא איראן הוסיף: "כיצד הטלת לחץ כבד על נשים וילדים איראנים גורמת לאמריקנים בכירים להיות גאים? ההתנהגות של הממשל (האמריקני) הנוכחי ביחס להסכם הגרעין לא רק שעוברת על החלטות האו"ם, אלא גם מפרה את עצמאותן הכלכלית של מדינות בכל העולם - באמצעות הנסיגה מההסכם והנחתת הסנקציות.

"לרוע המזל אנו שומעים רק מילים יפות ללא מעשים. ארצות הברית נסוגה ממחויבותיה ואירופה לא מסוגלת למלא את מחויבותיה. עצרו את הסנקציות, ובכך תפתחו את הדרך למשא ומתן. הסכם הגרעין היה המינימום עבורנו ועבורכם. אם אתם רוצים יותר, אתם גם צריכים לתת יותר".

הפופולריים