הליך ההדחה נגד טראמפ: דוח איש המודיעין עשוי להתפרסם היום לציבור

דוח איש המודיעין על טראמפ עשוי להתפרסם היום
המתלונן טוען כי נעשה ניסיון להעלים חלק משיחות טראמפ עם מנהיגי העולם, ולהחביא אותם ברשת מחשבים נפרדת מזו שהם מאוחסנים בה. 218 חברי קונגרס כבר הודיעו על תמיכתם בפתיחת הליך הדחה נגד טראמפ שכינה הלילה את הליך ההדחה נגדו - בדיחה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

הליך ההדחה נגד הנשיא טראמפ: דוח תלונתו של איש המודיעין האמריקני, חושף השחיתות שדיווח ככל הנראה על השיחה בין טראמפ לזלנסקי, עשוי להתפרסם היום (חמישי) לציבור הרחב. זאת לאחר שכמה מחברי הקונגרס כבר נחשפו אליו. 

הוושינגטון פוסט דיווח היום כי בתלונתו דיבר איש המודיעין על דפוס של איפול בבית הלבן, שבמהלכו גורמים העבירו את התמלולים של חלק משיחות טראמפ עם מנהיגים זרים, לשרתי מחשב נפרדים מהמקומות שבהם הם מאוחסנים בדרך כלל.

218 חברי קונגרס כבר הודיעו על תמיכתם בפתיחת הליך הדחה נגד טראמפ. מדובר ברוב של חברי הקונגרס, שיכולים להצביע בבוא העת על הדחת הנשיא ולהעביר את ההכרעה לסנאט. הסנאטור הדמוקרטי הבכיר, צ'אק שומר, קרא הלילה לפרסם מיד את התלונה שהגיש איש המודיעין בעניין השיחה בין הנשיא טראמפ לבין נשיא אוקראינה זלנסקי. שומר אמר כי לציבור כולו זכות לקרוא את התלונה שנחשפה בינתיים רק בפני כמה חברי קונגרס. יו"ר ועדת המודיעין של בית הנבחרים, אדם שיף, ציין כי ההאשמות הכלולות בתלונה אמינות מאוד. למחוקקים הדמוקרטים הצטרף גם הסנאטור הרפובליקני בן סאס, חבר ועדת המודיעין של הסנאט. לאחר שעיין במסמך החסוי אמר כי יש בו דברים מטרידים מאוד וכי הרפובליקנים אינם צריכים למהר להגן על הנשיא.

דונלד טראמפ שב ותקף הלילה את הדמוקרטים וכינה את הליך ההדחה נגדו "בדיחה". הוא הוסיף כי אף שאינו אוהב את התקדים של פרסום שיחות בין ראשי מדינות, הסכים לפרסם את פרטי השיחה בינו לבין נשיא אוקראינה כדי להוכיח שהיא הייתה חיובית וטובה מאוד. 

בתוך כך מדווח האתר האוקראיני UNIAN כי נשיא אוקראינה זלנסקי אמר היום שהנשיא טראמפ הבטיח לסייע לו בהשבת חצי האי קרים שסופח על ידי רוסיה. "הוא הסכים שזוהי האדמה שלנו ושיש להשיב אותה. הוא אמר 'אתם צריכים לעבוד, אנו נסייע לכם'", אמר זלנסקי.

אתמול פרסם משרד המשפטים האמריקני את תזכיר השיחה בין טראמפ ווזלנסקי, מיולי האחרון. מהתמלילים עולה כי הנשיא האמריקני ביקש ממקבילו האוקראיני "לבדוק" את ענייניהם של סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ו ביידן, ובנו האנטר ביידן באוקראינה.

הפופולריים