רוחאני בעצרת האו"ם: "תשובתנו לכל משא ומתן תחת סנקציות - לא מוחלט"

רוחאני: תשובתנו למו"מ תחת סנקציות - לא מוחלט
נשיא איראן דרש בנאומו לעצור את הסנקציות נגד טהראן: "אם אתם רוצים יותר, אתם צריכים לתת יותר". רוחאני גם תקף את ארה"ב וישראל: "התוכניות הכפויות של האמריקנים ושל הציונים נדונו לכישלון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא איראן חסן רוחאני בעצרת האו"ם
צילום: צילום: רויטרס

נשיא איראן חסן רוחאני נשא היום (רביעי) דברים בעצרת האו"ם בניו יורק, והתייחס לאפשרות של פתיחה במשא ומתן עם ארצות הברית. "אני מכריז כי תשובתנו לכל משא ומתן תחת סנקציות - היא לא מוחלט", אמר רוחאני.

נשיא איראן הוסיף: "כיצד הטלת לחץ כבד על נשים וילדים איראנים גורמת לאמריקנים בכירים להיות גאים? ההתנהגות של הממשל (האמריקני) הנוכחי ביחס להסכם הגרעין לא רק שעוברת על החלטות האו"ם, אלא גם מפרה את עצמאותן הכלכלית של מדינות בכל העולם - באמצעות הנסיגה מההסכם והנחתת הסנקציות.

"לרוע המזל אנו שומעים רק מילים יפות ללא מעשים. ארצות הברית נסוגה ממחויבותיה ואירופה לא מסוגלת למלא את מחויבותיה. עצרו את הסנקציות, ובכך תפתחו את הדרך למשא ומתן. הסכם הגרעין היה המינימום עבורנו ועבורכם. אם אתם רוצים יותר, אתם גם צריכים לתת יותר".

על המתיחות במפרץ הפרסי אמר רוחאני: "אני מזמין את כל המדינות המושפעות מהנעשה במפרץ, להצטרף לקואליציית התקווה שמטרתה הפצת שלום וצמיחה. "לאחר שמונה שנים, ארצות הברית כשלה בהפחתת הטרור באזור, בזמן שאיראן הצליחה לדחוק את דאעש".

נשיא איראן התייחס לישראל כשאמר: "התוכניות הכפויות של ארצות הברית ושל הציונים דוגמת תוכנית המאה, שמכירות בירושלים כבירת המשטר הציוני ובסיפוח הגולן הסורי - נדונו לכישלון מראש".

בריאיון שהעניק לרשת פוקס האמריקנית תקף רוחאני את ישראל וטען כי היא מסייעת לדאעש. ״אין שום טרור בעולם שמשתווה לטרור של ישראל מאז היווסדה״, אמר נשיא איראן, וטען כי ישראל מעניקה טיפול רפואי בבתי החולים שלה ללוחמים של ארגון הטרור.

הפופולריים