"מה שתוכל לעשות בעניין ביידן ובנו - יהיה נהדר": פורסם תזכיר שיחת טראמפ ונשיא אוקראינה

פורסם תזכיר שיחת טראמפ ונשיא אוקראינה
מהתמלילים עולה כי הנשיא האמריקני ביקש מוולודימיר זלנסקי "לבדוק" את ענייניהם של סגן נשיא ארה"ב לשעבר ובנו האנטר ביידן באוקראינה. לצד זאת, אין עדות כי טראמפ התנה את הבקשה בסיוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ בעצרת הכללית של האו"ם 24.09.19
צילום: צילום: אי-פי

משרד המשפטים האמריקני פרסם היום (רביעי) את תזכיר השיחה בין נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ונשיא אוקראינה, ולודימיר זלנסקי, מיולי האחרון, על רקע הליך ההדחה נגד טראמפ. מהתמלילים עולה כי הנשיא האמריקני ביקש ממקבילו האוקראיני "לבדוק" את ענייניהם של סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ו ביידן, ובנו האנטר ביידן באוקראינה.


לפי התמלולים שפורסמו, טראמפ אמר לזלנסקי: "כל מה שתוכל לעשות עם התובע הכללי בעניין השמועות, לדוגמה שביידן מנע חקירה נגד החברה של בנו, יכול להיות נהדר. ביידן התלהב שהוא עצר את החקירה, כדאי לבדוק - זה נשמע נורא". לצד זאת, אין עדות לכך שנשיא ארצות הברית התנה את מתן סיוע אמריקני לאוקראינה בפתיחת החקירה.

בפגישה עם שרי חוץ מהעולם בעצרת האו"ם הגיב טראמפ לפרסום התמלולים: "לא היה שום לחץ. הרבה אנשים אמרו לי - 'לא ידענו שאתה יכול להיות כל כך נחמד'".

טראמפ בפגישה עם שרי חוץ מהעולם בעצרת האו"ם

הלילה יו״ר בית הנבחרים האמריקני ננסי פלוסי הודיעה רשמית על פתיחת הליכי הדחה נגד טראמפ בעקבות שיחתו עם נשיא אוקראינה. בהודעה בקונגרס אמרה פלוסי כי במעשיו הפר טראמפ את החוקה האמריקנית ובגד בשבועת האמונים שלו כנשיא. היום צייצה בטוויטר שרת החוץ לשעבר של ארצות הברית ומי שהתמודדה מול טראמפ בבחירות לנשיאות, הילרי קלינטון, כי "נשיא ארצות הברית בגד במדינה שלנו. אני תומכת בהדחה".

  תמלילי השיחות בין טראמפ לוולודימיר זלנסקי

בתגובה להודעה על פתיחת הליך הדחה נגדו, צייץ הלילה טראמפ בטוויטר, וטען כי חברי המפלגה הדמוקרטית כלל לא נחשפו לתמלילי שיחותיו עם נשיא אוקראינה, וכי מדובר ב"התנכלות נשיאותית" ו"ציד מכשפות". נשיא אוקראינה זלנסקי אמר היום: "רק אדם אחד יכול ללחוץ עליי - זהו הבן שלי והוא בן שש".

הפופולריים