פרשן כינה את גרטה תונברג "חולת נפש" - הערוץ התנצל

פרשן כינה את תונברג "חולת נפש" - הערוץ התנצל
הפרשן שהתארח בערוץ התייחס לנאום שנשאה תונברג בוועידת האקלים של האו"ם. לדבריו תונברג "מנוצלת על ידי הוריה ועל ידי השמאל הבינלאומי". בערוץ מיהרו לפרסם הצהרה בה קראו להערה "מחפירה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גרטה תונברג והמגיש שכינה אותה חולת נפש
צילום: צילום: אי-פי, פוקס ניוז

ערוץ הטלוויזיה האמריקני "פוקס ניוז" פרסם הלילה (רביעי) התנצלות בעקבות תקרית מביכה שאירעה בשידור שלשום. הסיבה להתנצלות היא הערה שהשמיע פרשן שהתארח בערוץ והתייחס לפעילת איכות הסביבה השוודית גרטה תונברג.

במהלך דיון שעסק בוועידת האקלים של האו"ם, התייחס הפרשן מייקל נואלס לנאום התקיף שנשאה תונברג במהלך הוועידה. נואלס אמר כי "שום דבר מזה לא משנה, משום שהתנועה ההיסטרית של איכות הסביבה לא עוסקת במדע". הוא הוסיף: "אם היא הייתה עוסקת במדע היו מובילים אותה מדענים ולא פוליטיקאים וילדה שוודית חולת נפש שמנוצלת על ידי הוריה ועל ידי השמאל הבינלאומי". פרשן אחר שהשתתף בדיון, כריסטופר האן שמו, קטע את נואלס בתגובה ואמר לו: "תתבייש לך, אתה אדם בוגר ואתה תוקף ילדה".

בהצהרה שפרסם הערוץ בכלי התקשורת נכתב כי "ההערה של מייקל נואלס שהתארח בשידור הייתה מחפירה. אנחנו מתנצלים בפני גרטה תונברג וצופינו". באתר ה"הוליווד ריפורטר" פורסם כי לערוץ אין שום כוונה להזמין את נואלס לתוכניות בעתיד.

תונברג סיפרה במגוון ריאיונות שנערכו עמה בעבר על כך שהיא לוקה בתסמונת אספרגר. מדובר בהפרעה התפתחותית המאופיינת בקשיים באינטראקציה חברתית ובתקשורת לא מילולית. תונברג דווקא רואה במצבה יתרון: "במיוחד במשבר כמו זה אנחנו זקוקים לאנשים שחושבים מחוץ לקופסה ואינם כמו כולם".

הפופולריים