מקרון לטראמפ ורוחאני: נצלו את העצרת באו"ם והיפגשו

מקרון לטראמפ ורוחאני: נצלו את העצרת והיפגשו
נשיא צרפת טוען כי הבחין ברצון משותף של ארצות הברית ואיראן להשיג הסכם חדש לטווח ארוך – ולא להסתפק רק בהפגת המתיחות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא צרפת עמנואל מקרון בעצרת האו"ם
צילום: רויטרס

נשיא צרפת עמנואל מקרון סבור כי בשלו התנאים למשא ומתן בין איראן לארצות הברית ואומר היום (רביעי) כי הבחין ברצון משותף להשיג הסכם לטווח ארוך ולא להסתפק רק בהפגת המתיחות. מקרון אמר את הדברים לכתבים במטה האו"ם זמן קצר לאחר שנועד עם נשיא איראן חסן רוחאני בנוכחות ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון.

ליוזמת התיווך של נשיא צרפת ארבע נקודות, ובראשן הסכם שיבטיח כי לאיראן לא יהיה לעולם נשק גרעיני. נקודה שנייה - פתרון המשבר בתימן. נושא שלישי – תוכנית ביטחון אזורית שעליה יסכימו תחילה ארצות הברית ואיראן ולאחר מכן יצטרפו אליה מדינות האזור והמעצמות החתומות על הסכם הגרעין. נקודה רביעית ואחרונה – הסרת העיצומים האמריקניים מעל איראן. נשיא צרפת הפציר בעמיתיו דונלד טראמפ וחסן רוחאני לנצל את הכינוס השנתי של עצרת האו"ם בניו יורק כדי להיפגש.

בתוך כך, מקרון, שנועד בשולי העצרת עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר לכאן חדשות, כי על אף שרק בעוד כמה שבועות ניתן יהיה לנתח את תוצאות הבחירות בישראל ולהעריך את השפעתן על חידוש תהליך השלום – בכוונת אבו מאזן לפתוח כבר בימים הקרובים ביזמות משלו, וצרפת תתייצב לצידו כדי לתרום בצורה יעילה לפתרון הסכסוך.

נוסף על כך, מקרון סיפר כי רוחאני לא אישר ולא הכחיש את טענת מדינות אירופה שהטילו בהצהרתן את האחריות לתקיפה בסעודיה על איראן.

הפופולריים