רוחאני: ישראל מסייעת לארגון דאעש

נשיא איראן: ישראל מסייעת לארגון דאעש
נשיא איראן בריאיון לרשת פוקס ניוז: "ישראל מטפלת בלוחמים של הארגון בבתי החולים שלה". על היחסים עם ארה"ב אמר: "אם יפסק הלחץ – יהיה אפשר לדבר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא איראן, חסן רוחאני
צילום: צילום: אי-פי

נשיא איראן חסן רוחאני האשים הלילה (רביעי) את ישראל בסיוע לארגון הטרור דאעש. בראיון לרשת פוקס ניוז אמר כי ישראל מעניקה טיפול רפואי בבתי החולים שלה ללוחמים של הארגון וכי בידי אנשי דאעש נתפסו כלי נשק מתוצרת ישראל. במקביל הגן רוחאני על הסיוע שמעניקה ארצו לחמאס וחיזבאללה ואמר: ״אין שום טרור בעולם שמשתווה לטרור של ישראל מאז היווסדה״.

רוחאני התייחס בריאיון גם ליחסים עם ארצות הברית, ואמר: "כדי להחזיר את האמון צריך להפסיק את הלחץ על איראן שמראה עוינות אפילו כלפי הילדים והחולים אצלנו. זה סוג של טרור, זה בלתי אפשרי. אם זה יפסק – אז האווירה תשתנה ואפשר יהיה לדבר על מגוון של נושאים". 

על פגישה אפשרית עם טראמפ אמר: "לפני שאפשר לדבר על פגישה כזאת, צריך ליצור אמון הדדי, והנשיא טראמפ הוא שנטל את האמון בכך שפרש מהסכם בין-לאומי באופן חד צדדי. אם ארה"ב רוצה לדבר – עליה ליצור את התנאים המתאימים".

בתוך כך, במטה האו"ם בניו יורק נועדו הלילה נשיא צרפת עמנואל מקרון וראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון עם נשיא איראן. בתום השיחות אמר מקרון לכתבים כי אין להחמיץ את ההזדמנות ויש לארגן מפגש בין נשיא איראן לנשיא ארצות הברית טראמפ. "רוחאני לא ישוב לכאן בחודשים הקרובים, וטראמפ לא יסע לטהראן. לכן עליהם להיפגש כעת", הדגיש מקרון. ראש ממשלת בריטניה הביע תמיכה בעמדתו של נשיא צרפת.

קודם לכן אמר הנשיא טראמפ לכתבים במטה האו"ם כי הוא מעוניין לנהל משא ומתן עם איראן אך הבהיר כי לא נקבעה פגישה בינו לבין מקבילו רוחאני.

הפופולריים