טראמפ: אחשוף את תמלילי השיחה עם נשיא אוקראינה

טראמפ: אחשוף את תמלילי השיחה עם נשיא אוקראינה
יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי צפויה להכריז על פתיחת הליך הדחה, מהלך שזוכה לתמיכה הולכת וגוברת. טראמפ כתב בציוץ שיחשוף את תמלילי השיחה בינו לבין נשיא אוקראינה, השיחה שעומדת במרכז הקריאה להדחה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ אומר "אני הנבחר" 21.08.19
צילום: צילום: אי-פי

דרמה בוושינגטון: רשת NBC האמריקנית דיווחה הערב (שלישי) כי יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי תודיע כי הדמוקרטים יפתחו בהליך הדחה נגד הנשיא דונלד טראמפ. המהלך הולך וצובר תמיכה בקרב המפלגה הדמוקרטית אך הוא בעל סיכוי נמוך להשלמה. טראמפ עצמו צייץ הערב כי אישר לחשוף את תמלילי השיחה בינו לבין נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי, השיחה שעומדת במרכז המהלך.


עד כה הביעו תמיכה במהלך ההדחה שני שלישים מחברי המפלגה הדמוקרטית. השלב הראשון בהליך הוא חקירה בוועדת האתיקה והמשפט בבית הנבחרים בשאלה האם יש מימד פלילי במעשיו של טראמפ. לאחר מכן תתקיים הצבעה בוועדה, ולאחר מכן הצבעה בבית הנבחרים, שבו הדמוקרטים מחזיקרים ברוב.

מבית הנבחרים עוברת הסוגייה לטיפול הסנאט ולהצבעה, אך שם יש רוב לרפובליקנים, ושם צריך רוב של שני שלישים - לכן לא סביר שאכן יושלם הליך ההדחה. אם ייפתח ההליך, טראמפ יהיה הנשיא השלישי בהיסטוריה האמריקנית שיעמוד בפני הדחה (לפניו היו אנדרו ג'ונסון במאה ה-19 וביל קלינטון). 

מוקדם יותר היום דווח בארה"ב כי בכירי המפלגה הדמוקרטית מתכננים באופן סודי הקמת ועדה מיוחדת בקונגרס לניהול הליך ההדחה: על פי הדיווח של הוושינגטון פוסט, פלוסי דנה עם בכירים במפלגה הדמוקרטית על יצירת הוועדה.

הקריאה לפתיחת הליך ההדחה הלכה והתרחבה לאורך הערב, וכעת מספר המחוקקים הדמוקרטים התומכים במהלך עומד על כ-160. יותר ויותר דמוקרטים מהזרם המתון במפלגה שנמנעו עד כה מתמיכה גלויה בהדחה מודיעים פומבית כי הם תומכים במהלך.

הלחץ הגובר על פלוסי מגיע בין היתר על רקע הפרסום שלפיו טראמפ ביקש מנשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי לחקור את בנו של ג'ו ביידן ובכך למעשה להתערב בבחירות.

הפופולריים