טראמפ על איראן: "לא נסבול שנאה אנטישמית כלפי ישראל"

טראמפ: לא נסבול שנאה אנטישמית כלפי ישראל
הנשיא האמריקני נאם הערב בעצרת הכללית של האו"ם ואמר כי רק שיפור ביחסים בין ישראל לשכנותיה יוביל לעתיד טוב יותר במזרח התיכון. בפתח נאומו ציין טראמפ: "ארצות הברית היא המדינה העוצמתית בעולם. מקווה שלעולם לא תצטרך להשתמש בכוחה האדיר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ בעצרת האו"ם 24.09.19
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הזהיר את איראן היום (שלישי) במהלך נאומו בעצרת האו"ם השנתית בניו יורק: "אמריקה לא תסבול שנאה אנטישמית כלפי ישראל". הנשיא האמריקני תקף את המשטר האיראני ואמר כי "במשך 40 שנים העולם הקשיב לטענות של השלטון באיראן על הבעיות שהם עצמם יצרו. בשנה שעברה המנהיג העליון אמר שישראל היא גידול סרטני שצריך להסיר".


על יחסי איראן-ישראל הוסיף: "ארצות הברי לא תהיה סבלנית לשנאתה האיראנית לישראל, שמטרתה להסיח את הדעת מההפרות האיראניות". טראמפ ציין כי רק שיפור ביחסים בין ישראל לשכנותיה יוביל לעתיד טוב יותר במזרח התיכון: "למרבה המזל יש הסכמה רחבה במזרח התיכון שהמדינות חולקות אינטרסים משותפים".

"ארצות הברית היא המדינה העוצמתית בעולם. מקווה שלעולם לא תצטרך להשתמש בכוחה האדיר", הוסיף. הנשיא האמריקני פרש את השקפתו וטען כי "העתיד לא שייך לתומכי הגלובליזציה אלא לפטריוטים". בהמשך תקף טראמפ את המדיניות הכלכלית של סין: "יש צורך בשינוי דרסטי בשל צעדיה". עם זאת, ציין הנשיא כי העם האמריקני "נחוש להשיב על כנם את היחסים עם סין". 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לדברי הנשיא האמריקני על התוקפנות האיראנית: "אנחנו קוראים לקהילה הבין לאומית להצטרף למאמציו של טראמפ להגברת הלחץ על איראן. זו הדרך היחידה לעצור את התוקפנות האיראנית". יו"ר כחול לבן בני גנץ הוסיף כי "איראן היא סכנה בין לאומית לשלום העולם וגורם עוין ליציבות האזורית. על מדינות העולם להטיל עליה סנקציות, ולהחריף את הסנקציות הקיימות כלפיה".

שגריר ישראל באו"ם דני דנון, המשמש גם כסגן נשיא העצרת, אמר מוקדם יותר היום לכאן רשת ב כי הסוגייה האיראנית תהיה העניין המרכזי על סדר־יומה וכי בישראל "רוצים יותר פעילות של העולם וסנקציות נגד איראן".  דנון הוסיף: "הנושא האיראני הוא נושא משמעותי. אין לי ספק שהנשיא טראמפ יתייחס בנאומו לאגרסיביות האיראנים".


הפופולריים