איל המלונאות בארון הילטון נפטר בגיל 91

איל המלונאות בארון הילטון נפטר בגיל 91
מייסד ה-AFL הלך לעולמו בנסיבות טבעיות בביתו שבלוס אנג'לס. בנו סטיבן: "הוא חי חיי הרפתקאות גדולות, והישגים יוצאי דופן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בארון הילטון, איל המלונאות
צילום: צילום: אי-פי

איל המלונאות ומייסד ה-American Football League) AFL), בארון הילטון, נפטר בגיל 91 בביתו שבלוס אנג'לס. לדברי משפחתו, הילטון הלך לעולמו ביום חמישי בנסיבות טבעיות, כך פורסם הלילה (ראשון) בסוכנות הידיעות אי-פי. בהצהרה שנמסרה לתקשורת, אמר בנו ויו"ר קרן קונרד הילטון, סטיבן: "משפחת הילטון מבכה על אובדן אדם מדהים. הוא חי חיי הרפתקאות גדולות, והישגים יוצאי דופן".

ויליאם בארון הילטון נולד בדאלאס שבארצות הברית בשנת 1927 לקונרד נ.הילטון, מייסד רשת מלונות הילטון, ולמרי אדלייד בארון. הילטון הילטון החל לקריירה עסקית בגיל 19, כאשר רכש חברת חלוקת הדרים. הוא הרוויח הון עצמי מחברה זו, מחברת נפט ומעסקי ליסינג של מטוסים. הוא החל לעבוד בחברת אביו רק בשנת 1951. הילטון גם הקים את קבוצת הפוטבול "לוס אנג'לס צ'רג'רס" ב- AFL ופיקח על המיזוג בין AFL-NFL. הוא הותיר אחריו שמונה ילדים, 15 נכדים, ביניהם היורשות המפורסמות פריס הילטון וניקי הילטון, וארבעה נינים.

הילטון הפך את "הילטון" למותג המוביל בתעשייה במהלך 30 שנותיו כמנכ"ל החברה. הוא הפך לסגן נשיא בחברה בשנת 1954, מונה לנשיא ולמנכ"ל בשנת 1966 וליו"ר בשנת 1979 לאחר שאביו נפטר. בשנת 2007 קבוצת בלקסטון קנתה 2,800 מלונות של הרשת הבינלאומית, כולל וולדורף-אסטוריה המפורסמת, תמורת 26 מיליארד דולר.

הילטון, שהיה יו"ר אמריטוס של קרן קונרד נ.הילטון, השאיר כ-97% מההון שלו לקרן, המצפה כי התרומה תגדיל את ההקצאה שלה מ- 2.9 מיליארד דולר ל- 6.3 מיליארד דולר.

הפופולריים