מחאת הנשים באקוודור: "אימהות - לא בעקבות אונס"

מחאת נשים באקוודור: "אימהות - לא בעקבות אונס"
מאות נשים יצאו לרחובות הבירה קיטו, לאחר שכשל ניסיון לחוקק חוק שיאפשר לכל אישה שנאנסה לעבור הפלה. המפגינות התעמתו עם שוטרים ופוזרו בגז פלפל. החוק במדינה - הקתולית ברובה - מתיר הפלות רק במקרים שבהם חיי האישה ההרה בסכנה או כאשר אישה הלוקה בשכלה הרתה באונס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנות הנשים באקוודור, 20.09.2019
צילום: אי-פי

מאות נשים הפגינו הלילה (שבת) בקיטו, בירת אקוודור, לאחר שכשל ניסיון לחוקק חוק שיאפשר לכל אישה שנאנסה לעבור הפלה. המפגינות אחזו שלטים, בהם נכתב בין השאר "אימהות על פי בחירה, לא על ידי אונס", התעמתו עם שוטרים ופוזרו בגז פלפל. בהצעת החוק תמכו 56 חברי פרלמנט - חמישה פחות מהרוב הנדרש. החוק באקוודור, הקתולית ברובה, מתיר הפלות רק במקרים שבהם חייה של האישה ההרה בסכנה או כאשר אישה הלוקה בשכלה הרתה באונס. 

מפגינה באקוודור מתעמתת עם שוטרים (צילום: אי-פי)

בחודשים האחרונים סערה גם ארצות הברית סביב המחלוקת בנושא ההפלות. בחודש מאי אישרה מושלת אלבמה חוק חדש, האוסר לבצע הפלות במדינה כמעט בכל מצב. החוק החדש אוסר על ביצוע הפלה גם אם מדובר בהיריון כתוצאה מאונס או מגילוי עריות.

במארס 2018 אישר מושל מיסיסיפי, פיל בריאנט, חוק האוסר לבצע הפלות אחרי השבוע ה-15 להיריון. חוק דומה אושר בחודש אפריל האחרון במדינת אוהיו, ובאינדיאנה אושר חוק האוסר לבצע הפלות כבר בשלב שבו ניתן לזהות דפיקות לב של העובר.

הפופולריים