המתיחות במפרץ הפרסי: ארה"ב תשלח סיוע צבאי נוסף לאזור

ארה"ב תשלח סיוע צבאי נוסף למפרץ הפרסי
משרד ההגנה האמריקני הודיע כי ההחלטה התקבלה בעקבות בקשות שהגישו סעודיה ואיחוד האמירויות לסיוע במערכי ההגנה האווירית שלהן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ ומוחמד בן סלמאן
צילום: צילום: אי-פי

המתיחות במפרץ הפרסי: משרד ההגנה האמריקני הודיע הלילה (שבת) כי ארצות הברית תשלח עוד חיילים וציוד לאזור. בהודעה שפרסם המשרד בוושינגטון נאמר כי ההחלטה התקבלה בעקבות בקשות שהגישו סעודיה ואיחוד האמירויות לסיוע במערכי ההגנה האווירית שלהן. הפרטים על מספר החיילים ימסרו בימים הקרובים.

אתמול פתחה הקואליציה הערבית בהובלת סעודיה במבצע צבאי בתימן מצפון לעיר הנמל חודיידה, נגד "מטרות צבאיות לגיטימיות". זאת על רקע הודעת המורדים החות'ים, שנתמכים על ידי איראן, שפורסמה בסוף השבוע שעבר כי הם האחראים למתקפה על שני מתקנים לעיבוד נפט בסעודיה, מתקפה שהקטינה בחצי את יכולת יצור הנפט של המדינה.

משרד ההגנה האמריקני הציג לנשיא דונלד טראמפ מספר אפשרויות תגובה על תקיפת מפעלי הנפט, ביניהן שליחת סוללות טילי פטריוט נוספות למפרץ. מוקדם יותר השבוע האשימו הממשל האמריקני וצבא סעודיה את איראן בכך שהיא עומדת מאחורי ההתקפה נגד מתקני הנפט במזרח המדינה. דובר צבא סעודיה, תורכי אל-מאליכי, הציג במהלך מסיבת עיתונאים שברים של הטילים ושל המל"טים שנעשה בהם שימוש בתקיפה. דובר משרד החוץ האיראני, עבאס מוסאווי, השיב: "ארצות הברית עברה ממדיניות של 'מקסימום לחץ' למדיניות של 'מקסימום שקרים'". 

בתוך כך, הודיע אמש הנשיא טראמפ כי ארצו הטילה סנקציות על הבנק הלאומי האיראני. בנוסף, כשנשאל הנשיא על אופציות צבאיות באיראן, הוא ענה ש"ארה"ב תמיד מוכנה". את הדברים אמר טראמפ במסגרת פגישה עם ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון בבית הלבן.

הפופולריים