טראמפ: ייתכן שלא יהיה פיתרון בדרכי שלום עם איראן

טראמפ: ייתכן שלא יהיה פיתרון של שלום עם איראן
נשיא ארצות הברית הגיב על המתיחות במפרץ. שר החוץ האיראני הזהיר: ההשלכות של תקיפה אמריקנית או סעודית על ארצו יהיו מלחמה כוללת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנשיא טראמפ בבית הלבן, 20.8.19
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר היום (חמישי) כי "ייתכן שלא יהיה פיתרון בדרכי שלום בהתנהלות מול איראן". את הדברים אמר לרשת פוקס האמריקנית. טראמפ אמר כי אינו מעוניין במלחמה עם איראן, אך יתכן שייאלץ להלום בה בעוצמה. "נחכה ונראה מה יקרה. אולי ניתן להם מכה חזקה", אמר טראמפ. בכיר בצבא האיראני הגיב כי: "האויבים שלנו יודעים שהם יתחרטו על כל תוקפנות נגדנו". 

בתוך כך התפרסם ברשת CNN ריאיון שנערך עם שר החוץ האיראני, ג'וואד זריף, ובו הזהיר שההשלכות של תקיפה אמריקנית או סעודית על ארצו יהיו - מלחמה כוללת. עם זאת, זריף הבהיר שארצו לא פתחה במלחמה ב-250 האחרונות ואין לה שום כוונה לפתוח בעוד מלחמה.

משרד ההגנה הרוסי האשים היום את האמריקנים שלא הצליחו לעצור את המתקפה על מתקני הנפט של חברת "ארמאקו": "מערכות ההגנה שלהם לא הצליחו לעצור את המתקפה בסעודיה". במקביל להודעת משרד ההגנה במוסקווה, שר החוץ של רוסיה, סרגיי לברוב, יצא במסר מפייס: "על כל מדינות המפרץ לפתוח בשיחות כדי להפיג את המתיחות".

אתמול, האשים צבא סעודיה כי איראן עומדת מאחורי ההתקפה נגד מתקני הנפט במזרח המדינה. דובר צבא סעודיה, תורכי אל-מאליכי, הציג במהלך מסיבת העיתונאים שברים של הטילים ושל המל"טים שנעשה בהם שימוש בתקיפה.

לדבריו, התקיפה נתמכה בידי איראן והגיעה מכיוון צפון ולא מכיוון תימן (דרום). במהלך מסיבת העיתונאים הוצג סרטון ממצלמת אבטחה שתיעד כביכול את אחד המל"טים בדרכו ליעדו. עוד אמר כי הם שיתפו את תוצאות החקירה עם בעלי בריתם והוסיף כי גם הטילים, מסוג "יא עלי", וגם המל"טים שתקפו את מתקני הנפט הם איראניים, לפי המידע שבידיהם.

הפופולריים