בולטון על מדיניות החוץ של טראמפ: "אינה מכבדת"

בולטון על מדיניות החוץ של טראמפ: "אינה מכבדת"
בהרצאה שקיים בניו יורק אמר היועץ לביטחון לאומי לשעבר, כי הכוונה לקיים מו"מ עם הטליבאן סמוך ליום השנה לפיגועי ה-11 בספטמבר, מהווה ביטוי של חוסר כבוד כלפי משפחות הנרצחים. טראמפ בתגובה: "אף אחד לא יכול לעבוד עם בולטון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ון בולטון, דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

היועץ לביטחון לאומי לשעבר, ג'ון בולטון, מתח אתמול (רביעי) ביקורת על נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. בנאום שנשא בדלתיים סגורות בניו יורק, אמר כי הכוונה לקיים משא ומתן עם הטליבאן בקמפ דייוויד, ימים אחדים לפני יום השנה ה-18 לפיגועי ה-11 בספטמבר, היא סימן רע ומהווה ביטוי של חוסר כבוד כלפי משפחות הנרצחים.

המשתתפים בהרצאה שהתקיימה במכון גייטסטון, התבקשו שלא לפרסם את הדברים שנאמרו בה, אך לדבריהם בולטון "קרע לגזרים" את טראמפ, אף שלא נקב בשמו. הוא ביקר בחריפות את נכונות הנשיא להיפגש עם שליט קוריאה הצפונית ונשיא איראן, שכן לדבריו "שום דבר טוב לא יכול לצאת ממפגשים עם רודנים".

בתגובה לדברים אמר טראמפ כי "בולטון היה מאלה שהובילו את כניסתה של ארצות הברית למלחמה בעיראק, שלא נגמרה כל כך טוב". לדבריו, "אף אחד לא יכול לעבוד עם בולטון". אתמול הכריז טראמפ כי ימנה לתפקיד את רוברט אובריאן, המשמש כיום כנציג הנשיא לענייני שבויים במשרד החוץ האמריקני.

כזכור, רק לפני עשרה ימים הודיע טראמפ בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כי פיטר את בולטון. טראמפ כתב אז כי "שירותיו לא נחוצים יותר" והוסיף: "לא הסכמתי עמוקות עם הצעותיו ולפיכך ביקשתי את התפטרותו".

הפופולריים