דיווח: קים ג'ונג און הזמין את טראמפ לפגישה בפיונגיאנג

דיווח: קים הזמין את טראמפ לפגישה בפיונגיאנג
עיתון בקוריאה הדרומית מדווח שהשליט הצפון קוריאני העביר את הבקשה בחודש שעבר. לפי הדיווח קים העביר מכתב בנושא לפני ניסוי הטילים לפני כשבוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ וקים ג'ונג' און 30.06.19
צילום: צילום: אי-פי

שליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און הזמין את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לביקור בפיונגיאנג, כך מדווח הלילה (שני) העיתון "ג'ונגנג אילבו" הדרום קוריאני. לפי הדיווח, הבקשה הועברה במכתב שהתקבל מקים בחודש שעבר, במסגרת המשא ומתן בין המתן שעומד במקום. כמו כן הוא הועבר לפני הניסוי האחרון בטילים לטווח קצר שביצעה קוריאה הצפונית בשבוע שעבר. 

ביום שלישי שעבר שיגרה פיונגיאנג שני טילים בלתי מזוהים מאזור מרכז המדינה לעבר ים יפן, כך הודיעו הכוחות המשולבים של קוריאה הדרומית. גורם בכיר בממשל האמריקני אמר כי בארצות הברית עוקבים אחרי ההתפתחות.

לפני כשבועיים שיגרה קוריאה הצפונית פעם נוספת טילים לעבר ים יפן, זו הייתה הפעם השביעית שהיא עושה ניסוי בטילים. באותו השבוע סיימו ארצות הברית וקוריאה הדרומית את התרגיל המשותף של צבאותיהן. בקוריאה הצפונית אומרים כי התרגיל דימה פלישה לארצם וכי הם ימשיכו להיות האיום הגדול ביותר של ארצות הברית.

שני המנהיגים נפגשו פעמיים וביולי דווח שקים וטראמפ הסכימו לשמור על קשר קרוב בעתיד, כדי להביא לפריצות דרך חדשות בנושא פירוז חצי האי ולפיתוח היחסים בין המדינות. זאת לאחר הפגישה ביניהם באזור המפורז המפריד בין שתי הקוריאות. טראמפ חצה את הגבול לצדו הצפוני לעברו של קים, שהגיע לקראתו ולחץ את ידו. לאחר מכן חצו השניים את הגבול בחזרה לאזור המפורז, שם קיימו פגישה סגורה.

הפופולריים