טראמפ: "מאמינים שאנחנו יודעים מי אחראי לתקיפה בסעודיה"

טראמפ: מאמינים שאנחנו יודעים מי אחראי לתקיפה
מחירי הנפט זינקו הלילה ב-18%בעקבות התקיפה. גורמים בממשל האמריקני מסרו כי נשקלת האפשרות להגיב בפעולה צבאית לאירוע. הנשיא האמריקני צייץ כי הדיווחים שהוא מוכן להיפגש עם איראן ללא תנאים - אינם נכונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השריפה שפרצה במכל נפט סעודי ב-14 בספטמבר
צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צייץ הלילה (שני) כי יש לארצות הברית סיבה להאמין שהיא יודעת מי אחראי להתקפות על מתקני הנפט בסעודיה. לדבריו, "אנו מחכים לשמוע מסעודיה ולדעת באיזה תנאים נמשיך". בתוך כך, מחירי הנפט זינקו הלילה ב-18% בעקבות התקיפה. הוושינגטון פוסט דיווח כי גורמים בממשל האמריקני טוענים כי נשקלת האפשרות להגיב בפעולה צבאית לאירוע, גורמים אחרים בפנטגון קוראים לשמור על איפוק.

טראמפ הוסיף שהדיווחים הדיווחים לפיהם הוא מוכן להיפגש עם איראן "ללא תנאים" - אינם נכונים. בד בבד, אישר הנשיא לפתוח את עתודות הנפט האסטרטגיות של ארה״ב כדי לדאוג שלא יהיה מחסור. "בהתבסס על המתקפה על סעודיה, שעשויה להשפיע על מחירי הנפט, אישרתי לשחרר נפט מהעתודות האסטרטגיות אם יהיה צורך בכך. הכמות תיקבע בהמשך כדי לשמור על השווקים", צייץ טראמפ.


בכיר בממשל טראמפ אמר הלילה לרשת ABC כי איראן שיגרה משטחה קרוב לתריסר טילי שיוט ויותר מ-20 מל"טים על מתקני הנפט של חברת "ארמקו". אתמול פורסם בכאן חדשות שבישראל סבורים שהמתקפה המיוחסת לאיראן נגד שני המפעלים של חברת הנפט "ארמקו", טרפה את הקלפים מחדש בנוגע למשא ומתן של ארצות הברית עם איראן. גורם ישראלי בכיר אמר לכאן חדשות: כלל לא ברור אם פגישת טראמפ ורוחאני תתקיים - ומתי.

בשבת האשים שר החוץ האמריקני מייק פומפאו את איראן בתקיפת שני המפעלים בסעודיה על ידי רחפנים. "טהראן ביצעה התקפה חסרת תקדים על אספקת האנרגיה העולמית", אמר פומפאו. דובר משרד החוץ האיראני עבאס מוסאווי אמר בתגובה להאשמות האמריקניות: "ארצות הברית עברה ממדיניות של 'מקסימום לחץ' למדיניות של 'מקסימום שקרים'".

הפופולריים