שר האוצר האמריקני: אין לטראמפ כוונה להיפגש עם רוחאני

שר האוצר האמריקני: אין כוונה להיפגש עם רוחאני
סטיב מנוצ'ין אמר את הדברים לרשת CNBC על רקע פיטורי בולטון. אתמול דווח כי היועץ לביטחון לאומי פוטר משום שטראמפ שוקל להקל את העיצומים על איראן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סטיב מנוצ'ין שר האוצר האמריקני
צילום: אי-פי

בצל פיטורי היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית ג'ון בולטון: שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין אמר היום (חמישי) בריאיון לרשת CNBC האמריקנית כי לפי שעה נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לא מתכנן להיפגש עם נשיא איראן חסן רוחאני.

אתמול דווח בסוכנות הידיעות בלומברג כי היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית פוטר מכיוון שהנשיא טראמפ שקל מהלך של הקלת העיצומים על איראן – דבר שאליו בולטון התנגד. גורמים אמרו לרשת כי טראמפ דן באפשרות להקל בסנקציות על איראן כדי להבטיח אפשרות של פגישה עם הנשיא האיראני חסן רוחאני. בולטון התנגד, ואילו שר האוצר סטיב מנוצ'ין היה בעד.

על פי הדיווח, בולטון התנגד לרעיון "בצורה נחרצת". שר האוצר מנוצ'ין, מנגד, תמך ברעיון עצמו. עוד דווח כי הבית הלבן החל בהכנות לקראת אפשרות של פגישה בין רוחאני לבין טראמפ במהלך עצרת האו"ם שתיערך בעוד כשבועיים, למרות חוסר הוודאות אם האיראנים יסכימו. אחד התרחישים היה של פגישה משולשת בהשתתפות הנשיא הצרפתי עמנואל מקרון.

כשנשאל טראמפ אם הוא מחפש אחר פגישה עם רוחאני בשולי העצרת הכללית של האו"ם, אמר כי הוא סבור שאיראן רוצה להגיע להסכם. כשנשאל אם ישקול להקל בעיצומים כדי להבטיח פגישה עם רוחאני, אמר: "נראה מה יקרה". טראמפ ציין שירצה להגיע להסכם עם איראן, אבל גם אם לא יהיה הסכם "זה בסדר".

הפופולריים