"תגלית מרעישת עולמות": מים התגלו על כוכב לכת מרוחק

"מרעיש עולמות": מים התגלו על כוכב לכת מרוחק
לראשונה אותרו מים מחוץ למערכת השמש, אך הדרך לגילוי חיים עוד רחוקה. הכוכב שבו התגלו הממצאים נמצא במרחק של 111 שנות אור מאיתנו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כדור הארץ
צילום: צילום: אי-פי

מים נמצאו בכוכב לכת דמוי כדור הארץ: חוקרים בלונדון הכריזו היום (רביעי) כי מצאו לראשונה מים בכוכב לכת מחוץ למערכת השמש, ועליו מידות חום שעשויות להתאים להיווצרות חיים. הממצאים התגלו בכוכב לכת בשם K2-18b, המרוחק 111 שנות אור מכדור הארץ, הוא גדול כפליים מהפלנטה שלנו ומיקומו בגלקסיה שבה הוא נמצא דומה לזה של כוכבנו גם כן. 

"זו תגלית מרעישת עולמות", אמרה המדענית הראשית פרופסור ג'יובאנה טינטי. "זו הפעם הראשונה שהצלחנו לגלות מים בכוכב שנמצא באזור שבו יכולים להיווצר חיים, ושבו יש טמפרטורה שיכולה להתאים ליצורים חיים". אזור שעשויים אולי להימצא עליו חיים יום אחד הוא אזור סביב כוכב שבו הטמפרטורות מתאימות להימצאות מים נוזליים על פני הכוכב.

הכוכב K2-18b נמצא במרחק של 111 שנות אור מכדור הארץ, או 650 מיליון מיילים, מרחק גדול מדי בשביל לשלוח אליו כלי מחקר. לכן האופציה היחידה שעומדת בפני החוקרים היא להמתין עד לפיתוח הדור הבא של הטלסקופים, כדי להצליח להבחין האם בסביבת הכוכב נמצאים גזים שמיוצרים רק על ידי אורגניזמים חיים.

חוקר נוסף בצוות, דוקטור אינגו וולדמן, הסביר: "אחת השאלות הגדולות ביותר במדע היא האם אנחנו לבדנו ביקום. בעשר השנים הבאות נוכל לדעת אם יש לנו סיכוי לאתר חיים באטמוספירות הללו".

הפופולריים