טראמפ פיטר את היועץ ג'ון בולטון: "שירותיו לא נחוצים"

טראמפ פיטר את בולטון: "שירותיו לא נחוצים"
הנשיא האמריקני כתב בציוץ בטוויטר כי "שירותיו של בולטון לא נחוצים יותר" והוסיף כי לא הסכים עם הרבה מהצעותיו.זהו היועץ לביטחון לאומי השלישי שמסיים את עבודתו בטרם עת תחת טראמפ, אחרי מייקל פלין ומקמאסטר. בולטון אמר לכתב של רקת פוקס ניוז כי הוא זה שהתפטר מתפקידו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ וג'ון בולטון
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע הערב (שלישי) כי פיטר את היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון. טראמפ כתב בציוץ בטוויטר כי "שרותיו לא נחוצים יותר" והוסיף: "לא הסכמתי עמוקות עם הצעותיו ולפיכך ביקשתי את התפטרותו". הנשיא הודה לבולטון על שירותו והודיע כי יכריז על יועץ חדש לביטחון לאומי בשבוע הבא.

בולטון, שנכנס לתפקידו ב-9 לאפריל, הוא היועץ לביטחון לאומי השלישי שמסיים את עבודתו בטרם עת תחת טראמפ, אחרי מייקל פלין ומקמאסטר. היועץ הבהיר בריאיון לכתב של רשת פוקס ניוז כי הוא זה שביקש להתפטר מתפקידו. 

בולטון היה ידוע בקו יותר ניצי לגבי ההתנהלות של ארצות הברית מול איראן, זאת בניגוד לטראמפ ששואף להגיע להסכם. בשנת 2008, בריאיון לרשת פוקס ניוז, אמר היועץ כי צריך לתקוף במדינה בצורה זהירה ושקולה. בשנת 2009 הוא התייחס לנסיונות האיראנים להשגת גרעין ואמר: "הדבר היחידי שיעצור את איראן מהשגת נשק גרעיני הוא שינוי משטר בטהראן". 

אמש, שעות לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו חשף את אתר הגרעין החדש באיראן, הכריז טראמפ: "אין לי בעיה להיפגש עם רוחאני". ביום חמישי האחרון דווח כי ארצות הציעה פגישה בין הנשיא האמריקני לנשיא האיראני חסן רוחאני, בשולי העצרת הכללית של האו"ם.

לפי הדיווח, גורם אמריקני מסר שההצעה היא לפגישה שתתקיים בסוף החודש בניו יורק. אם הפסגה המוצעת תצא לפועל, תהיה זו הפגישה הראשונה של מנהיגי ארצות הברית ואיראן פנים מול פנים מאז שנת 1979.

בהכנת הידיעה השתתפו: איתמר מרגלית, מואב ורדי, עמיחי שטיין ויואב זהבי

הפופולריים