שוב אנטישמיות בברלין: ישראלי הותקף משום שדיבר עברית

ברלין: צעיר ישראלי הותקף משום שדיבר עברית
בן ה-21 זיהה את התוקף כערבי שחבט בו באגרופו בפניו, בזמן שחיכה עם חבריו מחוץ למועדון בעיר. ראש העירייה מיכאל מולר צייץ בטוויטר: "מזעזע שהשפה שבה דיבר המותקף הספיקה כנראה כדי לתקוף אותו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנטישמיות
צילום: אנטישמיות

שוב אנטישמיות בברלין: ביום שני לפנות בוקר הותקף תייר ישראלי בן 21 מחוץ למועדון בשכונת פרידריכסהיין בעיר רק משום שדיבר בעברית עם חבריו. התייר זיהה את התוקף שלו כערבי שחבט בו באגרופו בפניו.

מדובר בתקיפה האנטישמית הרביעית בברלין בתקופה האחרונה. ראש עיריית ברלין מיכאל מולר צייץ בטוויטר כי "מזעזע שהשפה שבה דיבר המותקף הספיקה כנראה כדי לתקוף אותו". זיגמונד קוניגסברג, הממונה על המאבק באנטישמיות מטעם הקהילה היהודית בברלין אמר "מעטים המקרים שבהם אנשים שאינם קשורים לאירוע מתערבים ומסייעים למותקפים".

בסוף השבוע הותקף סטודנט ישראלי בוורשה שבפולין בידי כמה גברים דוברי ערבית לאחר שאמר להם כי הוא ישראלי. שני סטודנטים נוספים נפגעו באירוע. במשרד החוץ אומרים כי הם מכירים את המקרה ומטפלים בו.  

לפני כחודש הודיע משטרת ברלין כי היא חוקרת חשד לתקיפה אנטישמית של רב בברלין. בהודעת המשטרה נאמר כי הקורבן, יאן אהרן המל,  זוהה כיהודי לפי לבושו ונדחף לקרקע על ידי שני אלמונים בזמן שהלך בשכונת שרלוטנבורג שלשום. הם הוסיפו כי הוא מטופל בבית החולים בעקבות כאבים ברגלו ובראשו. לפי דיווח בעיתון הגרמני "בילד", הרב טען שקודם לתקיפה הטיחו בו עלבונות בערבית.

הפופולריים