המטייל הישראלי שנהרג בספרד: סוף אדלר, בן 22 מרמת השרון

הישראלי שנהרג בספרד: סוף אדלר, בן 22 מרמה"ש
אדלר נהרג אתמול בנפילה מגובה רב במהלך טיפוס הרים בעיירה רודייר. משרד החוץ פועל כדי להביא את גופתו לקבורה בישראל בימים הקרובים. אחותו סיפרה: "הוא היה מטפס אחראי שנהרג בדבר שהכי אהב לעשות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סוף אדלר, הצעיר שנהרג בספרד בתאריך 08.09.19
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של מיקי מריאנפלד

סוף אדלר, בן 22 מרמת השרון, הוא הצעיר הישראלי שנהרג אתמול בספרד. מוקדם יותר היום (שני) הודיע משרד החוץ כי הצעיר נהרג מנפילה מגובה רב במהלך טרק טיפוס הרים סמוך לעיר הואסקה שבצפון המדינה. במשרד החוץ ציינו כי קונסול ישראל במדריד, עמיר כהן, והמחלקה לישראלים בחוץ לארץ באגף לעניינים קונסולריים מסייעים למשפחתו.

סוף אדלר (צילום: באדיבות המשפחה)

כהן סיפר בשיחה עם כאן חדשות כי המשטרה המקומית במחוז אראגון הודיעה לקונסוליה על האירוע אמש בשעה 19:00 בערב. לדבריו, אזרח אמריקני איתר את אדלר, שנפל מגובה 30 מטרים, בעיירה רודייר המהווה מקום פופולרי למטפסים בחודשי הקיץ. לאחר שחולץ באמצעות מסוק נאלצו לקבוע את מותו. בימים הקרובים תוטס גופתו לקבורה בישראל. כהן הוסיף כי לא ידוע לקונסוליה על אזהרות שפורסמו בנוגע לאתר שבו נהרג אדלר, וכי מתקיימת חקירת משטרה שבסיומה יקבלו את ממצאיה.


אחותו של אדלר, מיקי מריאנפלד, סיפרה אחר הצהריים על אחיה: "הוא היה מטפס מאוד אחראי שנהרג בדבר שהוא הכי אהב לעשות. זה היה החיים שלו". מריאנפלד הוסיפה כי המשפחה עדיין לא יודעת את כל הפרטים בנוגע לנסיבות מותו, וכדי לקבל את התמונה המלאה מבקשת המשפחה ממשרד החוץ עזרה באיתור המטפס שהיה איתו כשנהרג. "הוא יחסר לכולנו מאוד, פשוט קסם של ילד", אמרה.


על פי דיווח בעיתון הספרדי ABC, מטייל נוסף מקטאלוניה נהרג במקום באותו יום. בסך הכול מצאו את מותם לאחרונה 14 בני אדם באותו מסלול.

הפופולריים