טענות לתקיפה אנטישמית בפולין: "דוברי ערבית צעקו Fuck Israel והרביצו"

פולין: "ישראלי הזדהה בפני דוברי ערבית והותקף"
סטודנט ישראלי הותקף עם חבריו ביציאה ממועדון בוורשה, וסובל משברים בפניו. משרד החוץ: המקרה מוכר ומטופל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יותם קשפיצקי, סטודנט ישראלי שהותקף בידי דוברי ערבית בפולין, 07.09.19
צילום: פייסבוק

סטודנט ישראלי הותקף אתמול (שבת) לפנות בוקר בוורשה שבפולין בידי כמה גברים דוברי ערבית לאחר שאמר להם כי הוא ישראלי. שני סטודנטים נוספים נפגעו באירוע. במשרד החוץ אומרים כי הם מכירים את המקרה ומטפלים בו.  

יותם קשפיצקי, סטודנט למשפטים במכללה למינהל, סיפר בשיחה לכאן חדשות על רגע התקיפה: "יצאנו מהמועדון אחרי בילוי וכולם עלו על מוניות חוץ משניים שנשארו בחוץ. שמענו כמה חבר'ה צועקים לכיוונם free Gaza ו- 'מאיפה אתם?'. כשהם אמרו ישראל הם קפצו עליהם". קשפיצקי יצא מהמונית כדי לעזור לחבריו ולדבריו התוקפים הסתערו עליו: "שברתי את ערובת העין, את האף ואיבדתי הכרה. ביליתי כל הלילה בבית חולים".

לטענת קשפיצקי, הוא וחבריו למשלחת ניסו להיעזר במשרד החוץ ובשגרירות ישראל בפולין, אך נענו בשלילה בטענה שהמשטרה המקומית מטפלת במקרה: "אם הם היו עוזרים לא הייתי מסתובב שעה וחצי במונית לבד עם חברים מהמשלחת ומחפש בית חולים".

אחיו של יותם, ברק קשפיצקי, פרסם מוקדם יותר פוסט בעמוד הפייסבוק שלו ובו תיאר את שאירע. בנוסף, פירסם את תמונת אחיו הפצוע וכתב: "אף לא אחד מהפולנים הזמין משטרה. אפילו מאבטחי המועדון שנקראו לעזרה לא הושיטו יד".

קשפינצקי וסטודנט נוסף שנפגע באירוע הגישו תלונה ומסרו את עדותם. לדבריהם, המשטרה המקומית מחפשת כעת אחר התוקפים.

ממשרד החוץ נמסר: "המקרה מוכר ומטופל הן במטה משרד החוץ בירושלים והן בשגרירות ישראל בוורשה. במהלך השיחה הראשונה, הקונסול התעניין בשלומם של הפצועים, הציע כל עזרה שתידרש והמליץ על הגשת תלונה בתחנת המשטרה המקומית. המשרד בוחן את האירוע ובהתאם תתקבל החלטה על צעדים נוספים מול הגורמים המקומיים".

תגובת המכללה למינהל: "מדובר באירוע בו כמה בריונים שונאי ישראל תקפו סטודנטים. נציגי המכללה ליוו את הנפגעים בבית החולים המקומי, בהגשת התלונות ובמסירת העדויות. אנו מודים לנציגי שגרירות ישראל שסייעו בין היתר בהתנעת חקירת המשטרה".

הפופולריים