מפלה כפולה לג'ונסון: נדחתה גם ההצעה להקדמת הבחירות

מפלה כפולה לג'ונסון: נדחתה הקדמת הבחירות
הפרלמנט הצביע בעד הצעת חוק שיחייב את רה"מ לבקש הארכה מהאיחוד האירופי למועד הסופי של הברקזיט. לאחר מכן הצביעו רוב חברי הפרלמנט על הקדמת הבחירות אך לא הגיעו לרוב הנדרש. קורבין הבהיר שלא יאפשר להקדים את הבחירות לפני ה-31 באוקטובר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגינים נגד ג'ונסון מחוץ לפרלמנט הבריטי בלונדון, היום
צילום: אי-פי

הצעתו של ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון לפיזור הפרלמנט ועריכת בחירות בזק בממלכה נדחתה הערב (רביעי) לאחר שלא הושג הרוב הנדרש לכך. 298 חברי פרלמנט הצביעו בעד ההצעה ו-58 התנגדו, אך כדי שהיא תאושר היה צורך ברוב של שני שלישים מחברי הפרלמנט, העומד על 434. חברי מפלגת הלייבור נמנעו בהצבעה. כמו כן, מנהיג הלייבור וראש האופוזיציה, ג'רמי קורבין, הבהיר כי לא יאפשר לראש הממשלה ג'ונסון לקיים בחירות לפני 31 באוקטובר, המועד שנקבע ליציאתה של בריטניה מן האיחוד האירופי. 

מוקדם יותר אושרה הצעת חוק בשלוש קריאות המבקשת לדחות את יישום הברקזיט, במקרה ולא הושג הסכם מול האיחוד האירופי עד סוף חודש אוקטובר. בעד החוק הצביעו 327 חברי פרלמנט ונגדו הצביעו 299. עתה יעבור החוק לאישור בית הלורדים.

אתמול התייחס ג'ונסון להצעת החוק ואמר בפני הפרלמנט כי הוא השיג מומנטום בשיחות עם האיחוד האירופי במהלך הקיץ. כך שלדבריו, ההצעה לעצירת הברקזיט ללא הסכם תהרוס את המשא ומתן. בתחילת השבוע דווח בעיתון ה"סאן" כי ג'ונסון מתכנן בחירות בזק בתוך חמישה שבועות אם הוא יפסיד למחנה של אלה המבקשים להישאר באיחוד.

הפופולריים