הוריקן "דוריאן": לפחות 5 הרוגים באיי הבהאמה; כוננות ספיגה בארה"ב

הוריקן "דוריאן": לפחות 5 הרוגים באיי הבהאמה
הרשויות טוענות כי מספר ההרוגים גבוה בהרבה. ההוריקן עושה את דרכו לחופי ארה"ב, שהורתה לכמיליון אנשים שגרים באזורי החוף לפנות את בתיהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הוריקן "דוריאן", 01.09.19
צילום: צילום: אי-אף-פי

הוריקן "דוריאן" מתקרב לחופי ארצות הברית וכבר גובה קורבנות באיי הבהמה. עד כה ידוע על חמישה בני אדם שנהרגו באיים אך הרשויות המקומיות אומרות כי ייתכן ומספר הנספים גבוה בהרבה. ההוריקן פגע באיי הבהאמה בעוצמה חמש עם רוחות של יותר מ־290 קילומטרים בשעה. הסופה הקטלנית, שנחלשה מעט, צפויה לעבור היום קרוב לחופי פלורידה ולאחר מכן סמוך לג'ורג'יה ולדרום קרולינה. הרשויות בארצות הברית הורו לכמיליון בני אדם באזורי החוף להתפנות מבתיהם.

אתמול יותר מ־600 טיסות בוטלו, מרביתן בפלורידה, עקב התקרבות הסופה לחופים. אתר המעקב אחר הטיסות "FlightAware" הודיע אמש על 610 טיסות שבוטלו, כ־300 מהן מנמל התעופה של פלורידה. ביטולים נוספים נרשמו בין השאר בצפון קרוליינה, באטלנטה ובמרילנד. נמל התעופה הבינלאומי באורלנדו, שצפוי לרשום 119 ביטולים, הודיע שהוא עוקב אחר הסופה, אך נכון לעכשיו נשאר פתוח.

כאמור, מושל קרוליינה הדרומית הנרי מקמאסטר הורה אתמול על פינוי חובה של כלל האזרחים השוהים באזור קו החוף, בכל החופים במדינתו. הרשויות אומרות כי ההוראה תקפה לכ-830 אלף איש, רובם יפונו בפעם הרביעית בארבע השנים האחרונות. הרשויות בפלורידה הורו גם הם על פינוי חובה בכמה אזורי חוף פגיעים.

הפופולריים