הוריקן "דוריאן": יותר מ-600 טיסות בוטלו, מרביתן בפלורידה

הוריקן "דוריאן": יותר מ-600 טיסות בוטלו
מושל קרוליינה הדרומית הורה על פינוי כ-830 אלף איש מקו החופים במדינה. מרכז ההוריקנים הלאומי: הסופה עדיין מוגדרת "מסכנת חיים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הוריקן "דוריאן", 01.09.19
צילום: צילום: אי-אף-פי

הוריקן "דוריאן": יותר מ-600 טיסות בוטלו, מרביתן בפלורידה, עקב התקרבות הסופה לחופים. אתר המעקב אחר הטיסות "FlightAware" הודיע הלילה (שני) על 610 טיסות שבוטלו, כ-300 מהן מנמל התעופה של פלורידה. ביטולים נוספים נרשמו בין השאר בצפון קרוליינה, באטלנטה ובמרילנד. נמל התעופה הבינלאומי באורלנדו, שצפוי לרשום 119 ביטולים, הודיע שהוא עוקב אחר הסופה, אך נכון לעכשיו נשאר פתוח. מרכז ההוריקנים הלאומי בארצות הברית הודיע הלילה ש"דוריאן" עדיין מוגדרת סופה "מסכנת חיים" בקטגוריה 5 עם רוחות של 295 קמ"ש.

מושל קרוליינה הדרומית הנרי מקמאסטר הורה הלילה על פינוי חובה של כלל האזרחים השוהים באזור קו החוף, בכל החופים במדינתו. הרשויות אומרות כי ההוראה תקפה לכ-830 אלף איש, רובם יפונו בפעם הרביעית בארבע השנים האחרונות. הפינוי ייכנס לתוקף היום ב-12:00 בצוהריים לפי שעון מקומי. הרשויות בפלורידה הורו גם הם על פינוי חובה בכמה אזורי חוף פגיעים.


המרכז הלאומי להוריקנים של ארצות הברית הודיע אתמול כי הסופה עושה את דרכה לאיי באהמאס ושצפויים גשמים רבים עם בואה. בשבת פורסם כי "דוריאן" יעבור דרך מדינת פלורידה, אך זו לא צפויה לספוג פגיעה משמעותית. מדינות קרוליינה לעומת זאת, צפויות להיפגע בצורה יותר קשה. בחוף המערבי של ארצות הברית החלו התושבים בהכנות לסופה הכוללות אגירה של מזון, סוללות ודלק. הנשיא דונלד טראמפ התייחס להתחזקות הסופה ואמר כי הוא חושב שמוקדם מדי לפנות את פלורידה: "יכול להיות שנאלץ לפנות חלק מהתושבים נגיע להחלטה בהמשך". 

הפופולריים