"זמן ההסתרה עבר": הצדק לקורבנות ההתעללות המינית במדינת ניו יורק

"הטיוח נגמר": צדק לקורבנות ההתעללות בניו יורק
הכנסייה הקתולית על הכוונת: יותר מ-500 קורבנות להתעללות מינית בילדים וילדות הגישו בתוך שבועיים בלבד תביעות בחסות חוק חדש שעבר במדינת ניו יורק, המאפשר לקורבנות להביא את התוקפים שלהם למשפט ללא תקופת התיישנות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כתבה על ביטול חוק ההתיישנות בניו יורק 31.08.19
צילום: כתבה על ביטול חוק ההתיישנות בניו יורק 31.08.19

יותר מ-500 קורבנות להתעללות מינית בילדים וילדות הגישו בתוך שבועיים בלבד תביעות בחסות חוק חדש שעבר במדינת ניו יורק המאפשר לקורבנות להביא את התוקפים שלהם למשפט ללא תקופת התיישנות. החוק איפשר ללא מעט אנשים, שסבלנו מהתעללות מינית במשך שנים לדרוש צדק, אך הדבר גם החזיר אותם אל הרגעים הכואבים. 

אחת ממטרות החוק היא להעמיד לדין פושעים בכנסייה הקתולית, ששמה נקשר עם עבירות מין קשות בילדים.  ג'יימס גרין עבר התעללות מינית קשה על ידי הקרדינל תיאודור מק'קריק, אז כומר מקומי וחבר קרוב של משפחתו: "לא ראיתי אותו בכל יום, אבל בכל יום שהוא ראה אותי הוא התעלל בי". ג'ואן סקונמייקר, שנאנסה על ידי השרת בבית הספר בו למדה כמה פעמים סיפרה: "סיפרתי על כך למנהל והוא הציע שאתרחק מהשרת. סמכתי עליהם שידאגו לי והם לא עשו זאת. 

18 מדינות נוספות בארצות הברית, בהן ושינגטון הבירה, העבירו חוקים על העלאת הגיל להגשת תביעות נגד פדופילים, החוקים ייכנסו לתוקפם בהמשך השנה. ארבע מדינות נוספות צפויות להציע גם הן בדומה לניו יורק "שנת חלון" בה לא תהיה כלל מגבלת גיל.

הפופולריים