פומפאו: המכלית האיראנית "אדריאן דריה 1" עושה את דרכה לסוריה

פומפאו: המכלית האיראנית עושה את דרכה לסוריה
זאת הפעם השלישית שהמכלית משנה את מסלולה בים התיכון. הלילה צירפה ארצות הברית את המכלית לרשימה השחורה והטילה סנקציות על קברניטה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אדריאן דריה 1, לשעבר גרייס 1, המכלית האיראנית, 18.08.19
צילום: צילום: רויטרס

ארצות הברית אומרת כי יש לה מידע מהימן על כך שהמכלית האיראנית "אדריאן דריה 1" עושה את דרכה לנמל טרטוס שבסוריה. בציוץ שפרסם הלילה (שבת) בטוויטר, ציין שר החוץ האמריקני מייק פומפאו כי שר החוץ של איראן מוחמד ג'וואד זריף הבטיח לבריטניה שהמכלית לא תפליג לסוריה, והדגיש כי הייתה טעות גדולה להאמין לדבריו. פומפאו הביע תקווה שהמכלית תשנה את נתיב הפלגתה.

מוקדם יותר הלילה צירפה ארצות הברית לרשימה השחורה את המכלית, שבמרכז העימות בינה לבין איראן. בנוסף, הטילה עיצומים על קברניטה. בהודעה שפרסם משרד האוצר בוושינגטון נאמר כי כלי שיט אלה מאפשרים לכוח "אל קודס" להוביל כמות גדולה של נפט שהוא מנסה להסוות ולמכור שלא כדין, כדי לממן את פעילות המשטר בטהראן. בהודעה נאמר כי כל מי שיגיש סיוע למכלית יסתכן בהטלת עיצומים.

לפני כשבועיים הותר למכלית שהייתה קרויה אז "גרייס 1" לעזוב את גיברלטר. אתמול דווח כי היא עושה את דרכה לטורקיה. זאת הפעם השלישית שהמכלית משנה את מסלולה בים התיכון, על רקע אזהרת ארצות הברית למדינות באזור שלא לאפשר למכלית לעגון בתחומן. על פי הדיווחים, המכלית מובילה שני מיליון חביות נפט שמיועד ככל הנראה לסוריה. בכך, מפרה איראן את העיצומים שהטיל עליה האיחוד האירופי.

הפופולריים