רשמית: התיק נגד ג'פרי אפשטין נסגר בשל מותו

רשמית: התיק נגד ג'פרי אפשטין נסגר בשל מותו
יממה לאחר שנחשף תיעוד מאחוזת עבריין המין, שופט פדרלי בניו יורק סגר באופן רשמי את התיק. התובעים: סגירת התיק לא תמנע האשמת שותפים לפשע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אי הפדופיליה של ג'פרי אפשטין
צילום: צילום: דיילי מייל, אי-פי

שופט פדרלי בניו יורק סגר הלילה (שישי) רשמית את תיק סחר המין הפלילי נגד ג'פרי אפשטיין, מהלך שהיה צפוי בעקבות התאבדותו של המיליארדר בתאו בבבית המעצר בתחילת החודש. שופט המחוז בארה"ב, ריצ'רד ברמן, הסביר בשימוע שנערך ביום שלישי כי הוא מחויב על פי החוק לסגור את התיק. התובעים אמרו באותו הדיון, בו קיבלו המתלוננות הזדמנות אחרונה לומר את דברן בבית המשפט, כי חקירת עבירותיו לכאורה של אפשטיין תימשך, וכי סגירת התיק לא תמנע מהם להאשים בעתיד שותפים לפשע.

אתמול נחשף תיעוד משנת 2005 בו נראות תמונות מטרידות מאחוזתו בפלורידה, שבה התרחשו רבות מהעבירות המיניות שביצע לכאורה.

בשבוע שעבר חשף העיתון "ניו יורק פוסט" מסמכים שהוגשו לבית המשפט מתוכם עולה כי אפשטין חתם על צוואה יומיים לפני שהתאבד בבית המעצר. בעקבות כך הודיעו עורכי דינן של קורבנותיו של איל ההון כי ידרשו לקבל פיצוי מתוך הצוואה במידה ומינו לעצמו יורשים, על רקע ההליכים נגדו שנפסקו בעקבות התאבדותו."צריך להעניק את כל מה שהיה לו לקורבנות", אמרה ליסה בלום, מעורכות הדין המייצגות את הקורבנות, "זה הצדק היחיד שהן יכולות לקבל". הונו של אפשטין, שהואשם בסחר בקטינות למטרות מין, מוערך בכחצי מיליארד דולר.

המיליארדר בן ה-66 נמצא מת בלפני כשלושה שבועות בבית המעצר שבו הוחזק במנהטן. לאחר שאפשטין שם קץ לחייו, הושעו מעבודתם שני שומרים, ומנהל הכלא הועבר זמנית מתפקידו. שר המשפטים של ארצות הברית, וויליאם בר, אמר כי מותו של אפשטין מעלה שאלות קשות וכי העניין ייבחן לעומק.

הפופולריים