דיווח: טראמפ הציע - פצצות גרעין נגד הוריקנים

דיווח: טראמפ הציע - פצצות גרעין נגד הוריקנים
מנהל האוקיינוסים והאטמוספירה הלאומי: "פצצה גרעינית לא תסייע בשינוי מסלול הסופה". גורם שהשתתף בתדרוך יחד עם הנשיא: חשבתי לעצמי "מה נעשה עם זה?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הוריקן "פלורנס" hurricane Florence בארה"ב, 2018
צילום: צילום: ג'ראלד הרברט, אי-פי

פצצות אטום נגד סופות? אתר החדשות Axios דיווח אתמול (ראשון) כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הציע במהלך תדרוך בנושא סופות הוריקן בבית הלבן להטיל פצצות גרעיניות על סופות הוריקן לפני שהן מתקרבות ליבשת אמריקה. זאת, על רקע הסופות הרבות המתרחשות בארצות הברית. החמורה ביותר מזה 12 שנה הייתה סופת ההוריקן "הרווי" ב-2017. נשיא ארצות הברית עצמו, הכחיש את הדיווח שעות לאחר שפורסם. טראמפ ציייץ בחשבון הטוויטר שלו כי הוא מעולם לא אמר שיש להפציץ את הסופה בנשק גרעין: "הדבר מגוחך, חדשות כזב", כתב.

במהלך תדרוך בנושא, טראמפ שאל האם ניתן להפריע להיווצרות סופות הוריקן ביבשת אפריקה על ידי הטלת פצצה גרעינית בעין הסופה, כך לפי הדיווח באתר. גורם אנונימי שהשתתף בתדרוך בבית הלבן מסר לאתר החדשות כי כשעזב את פגישת התדרוך חשב לעצמו "מה אנחנו עושים עם זה?". הבית הלבן סירב להתייחס לדיווח, אך האתר ציטט מקור רשמי בממשל טראמפ שאמר שההבחנה של הנשיא "לא רעה".

במנהל האוקיינוסים והאטמוספירה הלאומי התייחסו לנושא ואמרו כי "לא רק שפצצה גרעינית לא תסייע בשינוי מסלול הסופה, אלא שהרוחות יפיצו במהירות עצומה את הנשורת הגרעינית לעבר המדינות באזור".

סופת ההוריקן "בארי", 2019

באתר לא ציינו מתי הפגישה התקיימה, אך צוין כי זו לא הפעם הראשונה שהנשיא טראמפ מציע הצעות כאלה. בשנת 2017 הנשיא אמר לפקיד בכיר בשירות המטאורולוגי האמריקני כי הממשל צריך להפציץ הוריקנים כדי למנוע מהם להתקדם אל היבשת. יחד עם זאת, טראמפ לא פירט האם יש לעשות שימוש בפצצות אטום לשם כך.

הצעה זו של טראמפ אינה חדשה. הצעה זו כבר עלתה בעבר בשנת  1950 – אז מדענים ממשלתיים הציעו את הרעיון לראשונה, כשהנשיא אייזנהאואר היה בשלטון. הרעיון ממשיך לצוף מידי פעם לאורך השנים למרות שמדענים כבר הסכימו ביניהם שהרעיון לא יעבוד.

הפופולריים