טראמפ ומקרון נועדו בוועידת ה-G7: "הושגה התקדמות"

טראמפ ומקרון נועדו בפסגת G7: "הושגה התקדמות"
שני המנהיגים נפגשו בדנו בנושא האיראני ובעניינים כלכליים בין המדינות. לדברי טראמפ: זו הפגישה הטובה ביותר שלנו". מקורבי מקרון אמרו שהושגו "מרכיבים של הסכמה" ביניהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ ומקרון בוועידת G-7, אוגוסט 2019
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נפגש אתמול (שבת) עם מקבילו הצרפתי עמנואל מקרון בארוחה חגיגית בשולי ועידת ה-G7 המתקיימת בעיירה ביאריץ בדרום מערב צרפת. השניים דנו בשורת נושאים, ביניהם האיום האיראני ועניינים כלכליים. טראמפ צייץ בטוויטר כי פגישתו עם מקרון הייתה הטובה ביותר בין השניים, והושגה בה התקדמות של ממש.

לדברי עוזריו של מקרון, הושגו "כמה מרכיבים של הסכמה", למשל בנושא האיראני. לדבריהם, טראמפ אמר שהוא אינו מחפש עימות עם איראן אלא רוצה לעשות איתה עסקה. הם הוסיפו שהוא לא פסל את האפשרות שיתאפשר לאיראן למכור כמות מוגבלת של נפט. מנגד, מקורביו של טראמפ אמרו שהוא כועס על מקרון שהוא מבזבז את הפסגה על נושאים לא חשובים כמו האקלים, במקום לדון בנושאים הכלכליים הבוערים.

כמו כן השניים דנו גם בכוונת פריז להטיל מס של 3% על הכנסות של חברות הטכנולוגיה האמריקניות ממתן שירותים דיגיטליים לתושבי צרפת. שר האוצר האמריקני הבהיר לצרפתים כי ההחלטה תיבחן, ואפשר שהנשיא טראמפ יגיב על החלטת פאריס בהטלת מכסים על מוצרים צרפתים.בשבוע שעבר קיים מקרון תדריך לעיתונאים לפני פסגת המדינות המתועשות המתקיימות במדינתו, ואמר: "כל הקהילה הבינלאומית שותפה למטרה הסופית. שלאיראן לא יהיה נשק גרעיני, ולהבטיח את היציבות באזור. ההסכם משנת 2015 הוא שלב. הוויכוח הוא על הדרך. הסיכון במדיניות האמריקנית הוא של הסלמה". כמו כן התייחס מקרון לתוכנית השלום האמריקנית ואמר לכאן חדשות: "אני לא מחכה יותר לעסקת המאה של הנשיא טראמפ. אבל אני ממשיך לעבוד על הצעות בקשר לכך".

הפופולריים