קוריאה הצפונית שוב שיגרה טילים לעבר ים יפן

קוריאה הצפונית שוב שיגרה טילים לעבר ים יפן
זו הפעם השביעית בשבועות האחרונים שקוריאה הצפונית עושה ניסוי בטילים. השבוע סיימו ארה"ב וקוריאה הדרומית את התרגיל המשותף של צבאותיהן. בצפון אמרו כי הם ימשיכו להיות האיום הגדול ביותר של המעצמה האמריקנית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניסוי טילים של קוריאה הצפונית, 11.08.19
צילום: צילום: רויטרס

המתיחות במזרח אסיה: קוריאה הצפונית שיגרה הלילה (שבת) פעם נוספת טילים לעבר ים יפן, וזו הפעם השביעית בשבועות האחרונים שהיא עושה ניסוי בטילים. השבוע סיימו ארצות הברית וקוריאה הדרומית את התרגיל המשותף של צבאותיהן. בקוריאה הצפונית אומרים כי התרגיל דימה פלישה לארצם וכי הם ימשיכו להיות האיום הגדול ביותר של ארצות הברית.

לפני כשבוע הודיע צבא קוריאה הדרומית כי שכנתה שיגרה שני טילים אל ים יפן. המשטר בפיונגיאנג ביצע ניסויים בשיגור טילים, במחאה על התמרונים הצבאיים המשותפים בין צבא קוריאה הדרומית לכוחות הצבא האמריקני.

משרד החוץ הצפון קוריאני הודיע כי התמרון המשותף לצבאות קוריאה הדרומית וארצות הברית, מהווה הפרה של סדרת הסכמים שנחתמו בין הקוריאות ובין פיונגיאנג לוושינגטון וכי אם ההתגרות כלפי הצפון תמשך, תאלץ פיונגיאנג לפנות ל"דרך חדשה".

בתגובה לניסוי הטילים אמר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי קיבל מכתב "נחמד מאוד" כלשונו משליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און. טרמאפ הוסיף כי מעולם לא אהב את התמרונים הצבאיים המשותפים שעורכים צבאות ארצות הברית וקוריאה הדרומית שמעלים את חמתה של קוריאה הצפונית.

 

 

הפופולריים