אותרה גופתה של המטיילת איה נעמאנה שנעדרה באתיופיה

אותרה גופתה של המטיילת שנעדרה באתיופיה
בני משפחתה של הצעירה בת ה-22 מסרו לכאן חדשות שגופתה נמצאה סמוך למקום שבו נראתה בפעם האחרונה. צוותים בשטח מטפלים בהעברת הגופה לאדיס אבבה. קרוב משפחתה: "ילדה שופעת חיים. זו גזירת הגורל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איה נעאמנה
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

אותרה גופתה של המטיילת איה נעמאנה בת ה-22 שנעדרה מאתמול במדבר דנקיל שבאתיופיה, כך מסרו היום (ראשון) לכאן חדשות בני משפחתה. גופתה נמצאה סמוך למקום שבו נראתה בפעם האחרונה. צוותים בשטח מטפלים בהעברת הגופה לאדיס אבבה.

קרוב משפחתה של איה נעאמנה סיפר לכאן חדשות: "ידוע לנו שהיא נפלה מגובה וקיבלה מכה בראש. זה היה זמן קצר אחרי שהם יצאו לטיול. הייתה ילדה מקסימה, אהבה כל החיים דברים מאתגרים, ילדה שופעת חיים, זו גזירת הגורל".

ממשרד החוץ נמסר: "מצטערים להודיע כי נמצאה גופתה של הצעירה הישראלית, איה נעאמנה, שאיבדה את דרכה במהלך טיול באזור מדבר המלח בדנקיל באתיופיה. שגרירות ישראל באדיס אבבה פעלה מול הרשויות באתיופיה, גורמי ממשל וצבא בדרגים הגבוהים ביותר, יחד עם נציגי חברת החילוץ מגנוס, לאיתור הישראלית".

"אתמול עם היוודע המקרה החלו סריקות בשטח על ידי המשטרה המקומית, כוחות הצבא, ומתנדבים מקומיים. הסריקות נמשכו היום תוך שימוש ברחפנים ומסוק, עד למציאת גופתה של הצעירה שככל הנראה נפלה אל מותה. משרד החוץ משתתף בצער המשפחה, ומסייע בהעברת גופתה של איה לקבורה בארץ בהקדם האפשרי".

מהטכניון, האוניברסיטה שבה למדה נעמאנה נמסר: "המוסד מתאבל על מותה של הסטודנטית מהפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית ומשתתף בצערה הכבד של המשפחה. איה השתתפה בקורס אקדמי של הטכניון, שהתקיים באתיופיה, יחד עם סטודנטים נוספים מהטכניון, מאוניברסיטת יורק שבקנדה ומאוניברסיטת MU שבאתיופיה. הקורס ארך כארבעה שבועות והסתיים ביום רביעי האחרון. לאחר סיומו שישה סטודנטים, שאיה היתה אחת מהם, החליטו להישאר באתיופיה לטיול פרטי שבמהלכו איבדה איה את דרכה. הטכניון נמצא בקשר ישיר עם משפחתה ויסייע להם בכל הנדרש".

הפופולריים