דיווח: קוריאה הצפונית שיגרה שני טילים לכיוון ים יפן

דיווח: קוריאה הצפונית שיגרה טילים לעבר ים יפן
לפי צבא קוריאה הדרומית, שכנתה שיגרה טילים לא מזוהים. בשבועיים האחרונים ערך המשטר בפיונגיאנג כמה פעמים ניסויים בשיגור טילים, במחאה על התמרונים הצבאיים המשותפים בין צבא קוריאה הדרומית לכוחות הצבא האמריקני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קים ג'ונג און
צילום: צילום: אי-פי

המתיחות במזרח אסיה: קוריאה הצפונית שבה ושיגרה שני טילים אל ים יפן, כך הודיע הלילה (שישי) צבא קוריאה הדרומית. בשבועיים האחרונים ערך המשטר בפיונגיאנג כמה פעמים ניסויים בשיגור טילים, במחאה על התמרונים הצבאיים המשותפים בין צבא קוריאה הדרומית לכוחות הצבא האמריקני.

בטרם ערכה את הניסוי הלילה הודיעה קוריאה הצפונית כי לעולם לא תחדש את שיחות האיחוד עם שכנתה מדרום, תגובה על התחייבותו של נשיא קוריאה הדרומית מון ג'ה־אין להמשיך ולחתור לאיחוד בין שתי המדינות.

בשבוע שעבר דיווחו כלי תקשורת בקוריאה הדרומית, כי שכנתה מהצפון שיגרה מחופה המזרחי שני טילים לעבר ים יפן. מספר ימים קודם לכן, צבא קוריאה הדרומית הודיע כי הצפון ביצעה ניסוי טילים וזוהו שני שיגורים.

דקות לאחר השיגורים הודיע משרד החוץ הצפון קוריאני כי התמרון המשותף לצבאות קוריאה הדרומית וארצות הברית, שנערך יום קודם, מהווה הפרה של סדרת הסכמים שנחתמו בין הקוריאות ובין פיונגיאנג לוושינגטון וכי אם ההתגרות כלפי הצפון תמשך, תאלץ פיונגיאנג לפנות ל"דרך חדשה".

הפופולריים