מחאות הענק בהונג קונג: נמל התעופה הושבת

מחאות הענק בהונג קונג: נמל התעופה הושבת
עימותים אלימים עם המשטרה בהפגנות של המתנגדים לחוקי ההסגרה לסין. כוחות המשטרה השתמשו באמצעי פיזור הפגנות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נמל התעופה בהונג קונג הושבת בשל מחאה 12.08.19
צילום: צילום: רויטרס

המחאה נגד חוקי ההסגרה בהונג קונג עולה מדרגה: רשות שדות התעופה במדינה ביטלה היום (שני) את כל הטיסות בשל ההפגנות ההמוניות של המתנגדים לחוקי ההסגרה לסין. העימותים בין המוחים לכוחות הביטחון נמשכו גם ביום הרביעי להפגנות. נמל התעופה בהונג קונג הוא אחד העמוסים ביותר בעולם.


כוחות המשטרה השתמשו באמצעי פיזור הפגנות, ובאחד המקרים תועדו השוטרים מקיפים מפגנין אחד ומצמידים אותו בכוח לקרקע, בעוד הוא נראה מדמם, ומסביבו מפגינים צועקים. לפחות 5,000 פעילים נמצאים בהפגנה.

גורם רשמי בסין אמר כי "ישנם סימני טרור" בהפגנות הענק. במקביל, כוחות של המשטרה הסינית התאספו בעיר הסמוכה, שנזן, לצורך מה שנטען שהוא תרגיל. הצעד הזה עלול להביא להסלמת המצב.


חלק מהמפגינים התאספו באולם קבלת הפנים בנמל התעופה, זה היום הרביעי ברציפות, וגרמו לשיבושים קשים, כך לדברי המשטרה. גם התנועה לנמל התעופה וממנו נפגעה קשות.

שליח הארץ להונג קונג ישראל פישר סיפר על מה שקרה בנמל התעופה, בתוכנית השעה הבינלאומית עם ערן סיקורל בכאן רשת ב: "המספרים שמשטרת הונג קונג נקבה בהם לא מדויקים. היו הרבה יותר מ-5,000 מפגינים - שממש כבשו את נמל התעופה. המפגינים התפזרו אבל בטח ילכו למקום אחר, ושם אולי יתפתחו מהומות אלימות. הפעילות בנמל התעופה עדיין לא חזרה לסדרה, ורוב הטיסות מבוטלות".

תושב הונג קונג הוד פיזם הוסיף: "כרגע המפגינים ממשיכים לעבר תחנת המשטרה הסמוכה לנמל התעופה. אנחנו רואים התרסקות של מהלכים שקרו פה במשך 22 השנים האחרונות, והיו סמויים מן העין. הסכם ההסגרה פשוט חשף את האופן שבו הממשל המרכזי חלחל למערכות הממשל בהונג קונג. אפשר לראות את זה במשטרה, שהיא יותר חסרת רסן".

הפופולריים