קוריאה הצפונית: קים ג'ונג און פיקח על ניסוי של מערכת נשק חדשה

קים ג'ונג און פיקח על ניסוי של מערכת נשק חדשה
קוריאה הצפונית הודיעה כי תסכים לקיים מגעים עם השכנה מדרום רק אם ייפסקו התרגילים המשותפים עם ארה"ב. הממונה על התיק האמריקני במשרד החוץ הצפון קוריאני: "התמרון המשותף ממצב אותנו כאוייב. זה לא מקובל עלינו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניסוי טילים של קוריאה הצפונית, 11.08.19
צילום: צילום: רויטרס

סוכנות הידיעות של קוריאה הצפונית פרסמה הלילה (ראשון) כי המנהיג קים ג'ונג און פיקח באופן אישי על ניסוי של מערכת נשק חדשה. לפי הפרסום, השיגור נעשה בתגובה לתמרונים המשותפים של קוריאה הדרומית וארצות הברית.

בתוך כך, בכיר במשרד החוץ בפיונג יאנג הודיע כי לא יקיימו מגעים עם קוריאה הדרומית עד שלא תפסיק את התמרונים הצבאיים המשותפים לה ולאמריקנים. הממונה על התיק האמריקני במשרד החוץ של קוריאה הצפונית, קוון ג'ונג גון, ציין כי "התמרון המשותף ממצב את קוריאה הצפונית כאויב. הדבר אינו מקובל עלינו. סיאול חייבת להבין שיהיה קשה ליצור קשר בין שתי הקוריאות כל עוד יימשכו התרגילים הצבאיים עם ארה"ב, או שיינתן הסבר מניח את הדעת לקיומם".

כלי תקשורת בקוריאה הדרומית דיווחו אתמול שקוריאה הצפונית שיגרה מחופה המזרחי שני טילים לעבר ים יפן. זאת הפעם החמישית שהצפון קוריאנים עושים ניסוי בשיגור טילים בשבועיים האחרונים. מהמטה הכללי של צבא קוריאה הדרומית נמסר כי הם עוקבים אחר המצב ונערכים בכוננות גבוהה.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר הלילה כי קים ג'ונג און רוצה להיפגש עימו שוב כדי "לפתוח במשא ומתן" לאחר סיום התרגילים הצבאיים המשותפים לוושינגטון ולדרום קוריאה. טראמם הוסיף, שהמנהיג הצפון קוריאני התנצל על ניסוי הטילים האחרון והבטיח כי הניסויים ייפסקו ברגע שיופסקו התרגילים עם קוריאה הדרומית.

הפופולריים