שוודיה: קבצנים יצטרכו לקבל אישור לקיבוץ נדבות

שוודיה: קבצנים יצטרכו לקבל אישור לקיבוץ נדבות
שלטונות העיר אסקילסטונה הודיעו כי רישיון יעלה 21 אירו והוא יהיה תקף לשלושה חודשים. אדם שייתפס מקבץ נדבות בעיר ללא אישור ייקנס ב-342 אירו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילוסטרציה, קיבוץ נדבות
צילום: צילום: אי-פי

העיר אסקילסטונה שממערב לבירה סטוקהולם תהיה העיר הראשונה בשוודיה שתחייב קבצנים בקבלת אישור לצורך קיבוץ נדבות ברחוב. כך פורסם אתמול (שני) באתר החדשות של ה"גרדיאן". עלות הרישיון לקיבוץ הנדבות תעמוד על 21 אירו (כ-85 שקלים). לצורך הגשת בקשה לקבלת האישור, יהיה ניתן למלא טופס מקוון או להגישה בתחנת משטרה. הקבצן העתידי יצטרך להחזיק בתעודת זהות תקפה. הרישיון יהיה תקף לשלושה חודשים. אדם שייתפס מקבץ נדבות בעיר ללא אישור ייקנס ב-342 אירו (כ-1,500 שקלים).

חבר מועצה סוציאל-דמוקרטי מקומי, ג'ימי ג'נסון, אמר כי מטרת המהלך היא להביא חסרי דיור ואנשים השרויים במצוקה ליצור קשר עם הרשויות המקומיות, ובפרט עם נותני שירותים חברתיים. גורמים שמתחו ביקורת על המהלך אמרו כי הדבר נותן לגיטימציה לקבץ נדבות ויהפוך את האנשים המקבצים נדבות לפגיעים יותר.

ערוץ טלוויזיה מקומי דיווח כי עד כה כבר הוגשו שמונה בקשות לאישורים במהלך סוף השבוע האחרון. כמה מדינות בשוודיה הוציאו את קיבוץ הנדבות אל מחוץ לחוק בחודשים האחרונים לאחר שבית המשפט המנהלי העליון עיכב בחודש דצמבר האחרון איסור על קיבוץ נדבות בעיר וולינג, במחוז סקונה, הדרומי ביותר במדינה.

הפופולריים