פרטים חדשים: "רשימת החיסול והאונס" של היורה מדייטון

"רשימת החיסול והאונס" של הרוצח בדייטון
לדברי גורמים המעורים בחקירת הירי באוהיו, בביתו של קונור בטס בן ה-24 נמצאו רשימות שבהן כתב שמות של בנים שהוא רוצה לחסל ושל בנות שהוא רוצה לאנוס - חלקן תלמידות שדחו את הצעותיו לצאת עמן. תלמיד לשעבר בבית הספר שלו תיאר אותו כ"מדוכא ואפל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קונור בטס, היורה מדייטון אוהיו
צילום: צילום: ללא

"רשימת חיסול לבנים, אונס לבנות": מפרטים חדשים על אירוע הירי בדייטון שבאוהיו מצטיירת דמותו של היורה שרצח תשעה בני אדם, גם אם המשטרה טרם קבעה את מניעיו למעשה. מעדויות של תלמידים ועובדים בבית הספר עולה כי היורה, קונור בטס, היה "מדוכא ואפל בתיכון".

הרשויות באוהיו מצאו בחיפוש בבית משפחתו של בטס דפים שבהם ביטא הצעיר את רצונו להרוג אנשים, גם אמרו גורמים המעורים בפרטי החקירה. עם זאת, הם הוסיפו, הכתבים הללו לא הצביעו על מניע ספציפי.  

תלמיד לשעבר בבית הספר העיד כי נקרא למשרדי ההנהלה של בית הספר, שם הודיעו לו כי הוא "מספר אחת ברשימה של בטס". הוא הוסיף כי הרשימה הייתהמחולקת לשני טורים - טור אחד שנקרא "להרוג" עבור בנים, וטור שנקרא "לאנוס" עבור בנות. 

"זה הלחיץ אותי מאוד", סיפרה אחת התלמידות שקיבלה הודעה על כך שהיא ברשימתו הרצחנית של בטס. "לקיתי בהתקפי חרדה בתוך בניין בית הספר". חלק מהבנות ששמותיהן הופיעו במסמכים שנמצאו היו בנות שבעבר דחו את הצעותיו של בטס לצאת איתן.

תלמידה נוספת העידה שבטס נהג להעמיד פנים שהוא יורה בתלמידים אחרים ואיים להתאבד ולהרוג אנשים נוספים במספר הזדמנויות. "הוא אהב להסתכל עליך ולעשות סימן של אקדח בידו", סיפרה.


בטס בן ה-24, שחוסל במהלך האירוע, לבש שכפ"ץ בעת שפתח באש סמוך לפאב בעיר דייטון, והחזיק בכמה מחסניות. בטס רצח את אחותו ובן זוגה לפני שיצא למסע הירי.

האירוע בדייטון התרחש פחות מיממה לאחר אירוע הירי סמוך לקניון "סיילה ויסטה" באל פאסו שבטקסס, שם נהרגו 22 בני אדם ולפחות 32 נפצעו. תחילה רצח היורה, פטריק קרוזיוס, כמה מוכרים בסניף של רשת וולמארט, ואז המשיך לקניון הסמוך - שם נלכד. רוב האנשים ששהו בזירה בעת הירי היו משפחות שבאו לקניות לקראת פתיחת שנת הלימודים.

לפני מסע ההרג, פרסם קרוזיוס באתר שבו יוצאים לאור גם פרסומים אנטישמיים רשומה בת ארבעה עמודים שבה כתב כי הוא מאמין שכוחות הביטחון יהרגו אותו, וכי החליט לנקוט בפעולה במחאה נגד הגירת היספאנים לארצות הברית. "אני בסך הכול מגן על המדינה שלי מהשתלטות אתנית", כתב.

הפופולריים