לבש שכפ"ץ והחזיק כמה מחסניות: זוהה היורה מאוהיו

לבש שכפ"ץ ונשא מחסניות: זוהה היורה מאוהיו
החשוד בירי, שחוסל, סמוך לפאב בעיר דייטון הוא קונור בטס בן ה-24. המניע למעשה עדיין נבדק. באירוע נהרגו תשעה בני אדם, ו-26 נפצעו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קונור בטס, היורה מדייטון אוהיו
צילום: צילום: ללא

החשוד בירי בעיר דייטון שבאוהיו הבוקר הוא קונור בטס בן ה-24, כך נמסר מהרשויות המקומיות. רשת CNN דיווחה מפי גורם הצלה מקומי כי בטס, שחוסל תוך כדי האירוע, לבש שכפ"ץ בעת שפתח באש סמוך לפאב בעיר דייטון, והחזיק בכמה מחסניות. המניע למעשה עדיין לא ידוע לרשויות. בארצות הברית דווח כי בטס רצח את אחותו ובן זוגה, לפני שיצא למסע הירי.

מניין הפצועים באירוע הירי עלה ל-26, ומניין ההרוגים עדיין עומד על תשעה, כך עדכנה ראש עיריית דייטון נאן ויילי. עוד כתבה ויילי בחשבון הטוויטר שלה כי היא "שבורת לב" מהאירוע.


האירוע בדייטון התרחש פחות מיממה לאחר אירוע הירי סמוך לקניון "סיילה ויסטה" באל פאסו שבטקסס, שם נהרגו 20 בני אדם ולפחות 26 נפצעו. מצבם של כמה מהפצועים קשה מאוד. תחילה רצח היורה, פטריק קרוזיוס, כמה מוכרים בסניף של רשת "וולמארט", ואז המשיך לקניון הסמוך - שם נלכד. רוב האנשים ששהו בזירה בעת הירי היו משפחות שבאו לקניות לקראת פתיחת שנת הלימודים.

לפני מסע ההרג, פרסם קרוזיוס באתר, שבו יוצאים לאור גם פרסומים אנטישמיים, רשומה בת ארבעה עמודים שבה כתב כי הוא מאמין שכוחות הביטחון יהרגו אותו, וכי החליט לנקוט בפעולה במחאה נגד הגירת היספאנים לארצות הברית. "אני בסך הכול מגן על המדינה שלי מהשתלטות אתנית", כתב.

הפופולריים