המודיעין האמריקני זיהה שיגור טילים נוסף של קוריאה הצפונית

ארה"ב: קוריאה הצפונית ביצעה שיגור טילים נוסף
טראמפ: "אני לא מודאג כי הטילים היו קצרי טווח ומאוד סטנדרטיים". מדובר בשיגור שלישי בתוך שבוע, שנראה דומה לשיגורים הקודמים.
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שיגור טיל קוריאה הצפונית
צילום: -

נשיא ארה"ב דולנד טראמפ התייחס הלילה (שישי), לפני צאתו לאוהיו, להודעת המודיעין האמריקני אתמול כי זיהה שיגור טילים נוסף - שלישי בתוך שבוע, של קוריאה הצפונית. לדבריו, הוא אינו מודאג מכך כי "הטילים אותם שיגרה פיונגיאנג היו קצרי טווח ומאוד סטנדרטיים".

ביום רביעי האחרון שיגר צבא קוריאה הצפונית שני טילים בליסטיים לטווח קצר אל הים. לפי הודעת קוריאה הדרומית, הטילים שוגרו ממחוז דרום האמגיונג שלחופה המזרחי של המדינה. בצבא קוריאה הדרומית ציינו כי הטילים שוגרו למרחק של 250 קילומטרים, ונחתו בים יפן. לפני שבוע שוגרו שני טילים מאזור וונסאן, גם כן לחופה המזרחי של המדינה.

הלילה הודיעה פיונגיאנג כי ביצעה ניסוי במערכת חדשה לשיגור רקטות מונחות. כלי התקשורת במדינה דיווחו כי המנהיג, קים ג'ונג און, פיקח על הניסוי מקרוב והביע שביעות רצון רבה מהתוצאות. 

בהודעה ברשת הטלוויזיה של קוריאה הצפונית נאמר כי ניסוי הטילים האחרון היה חלק ממערכת טילים חדשה ואיום על קוריאה הדרומית והבסיסים האמריקנים בה. במשרד ההגנה של קוריאה הדרומית, לעומת זאת, שללו שמדובר במערכת טילים חדשה וטענו כי בהתבסס על מודיעין שלהם ומודיעין אמריקני, מדובר בטילים בליסטיים לטווח קצר שבהם נערך ניסוי בחודש מאי. צבא קוריאה הדרומית מסר הערב כי זוהו שני טילים ששוגרו ממזרח המדינה בהפרש של 24 דקות.

הפופולריים