משרד האוצר האמריקני הטיל עיצומים על שר החוץ האיראני

ארה"ב הטילה עיצומים על שר החוץ האיראני זריף
נכסיו של זריף בארצות הברית יוקפאו, אזרחים וחברות אמריקניות לא יוכלו לעשות עמו עסקים, וייתכן שגם יוטלו עליו מגבלות נסיעה לארה"ב. "הוא הפנים הבינלאומיות של איראן, ומגן על מדיניות הרדיפה של המשטר", אמר גורם בכיר בממשל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ האיראני מוחמד זריף
צילום: צילום: אי-פי

משרד החוץ האמריקני הטיל הערב (רביעי) עיצומים על שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף. גורמים בכירים בממשל האמריקני אומרים כי בהתאם להחלטה יוקפאו הנכסים שבבעלות זריף בארצות הברית, ויאסר על אזרחים וחברות מארצות הברית לסייע לו ולעשות עמו עסקים. בנוסף, ייתכנו גם מגבלות נסיעה לארצות הברית על שר החוץ האמריקני.

״זריף הוא הפנים הבינלאומיות של איראן", אמרו אותם גורמים בממשל. "הוא גם מגן על מדיניות הרדיפה של המשטר ועל דיכוי חופש הביטוי". גורם בכיר אחר הוסיף: ״ארצות הברית שולחת מסר ברור למשטר (באיראן) שהתנהגותו אינה מקובלת". עוד ציין אותו גורם כי משרד החוץ האיראני בראשותו של זריף מתואם עם משמרות המהפכה, אשר הוכרזו כבר בארצות הברית כארגון טרור.

זריף מיהר להגיב לעיצומים, וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "ארצות הברית סימנה אותי מכיוון שאני 'הדובר של איראן ברחבי העולם'. האם האמת עד כדי כך מכאיבה? לסנקציות לא יהיו השפעה עליי או על משפחתי, משום שאין בבעלותי נכסים מחוץ לאיראן".

בחודש שעבר התייחס זריף לסנקציות הכלליות שמטילה ארצות הברית על איראן, וטען כי התפיסות השגויות של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ מסכנות את השלום. "סנקציות אינן אלטרנטיבה למלחמה, הן מלחמה. מלחמה קצרה עם איראן היא אשליה, ומי שיתחיל אותה לא יהיה זה שיסיים אותה", צייץ זריף בטוויטר. 

הפופולריים