גרמניה: שני גברים קיללו וירקו על רב חב"ד בברלין

גרמניה: שני גברים תקפו רב בברלין
השניים תקפו את יהודה טייכטל בסוף השבוע האחרון, בעת שיצא מבית הכנסת עם אחד מילדיו. טייכטל: "התוקפנות כלפי יהודים קיבלה חיים משלה, אני עדיין חושב שרוב הברלינאים מגנים זאת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב יהודה טייכטל, יולי 2019
צילום: -

רב חב"ד בברלין יהודה טייכטל, הותקף בסוף השבוע על ידי שני גברים בעת שיצא מבית הכנסת יחד עם אחד מילדיו - כך נודע היום (רביעי). שני הגברים ירקו על טייכטל וקראו לעברו קריאות גנאי בערבית. הרב, שהגיש תלונה למשטרה, סיפר היום לכלי התקשורת במדינה: "לצערי עלינו להבין שהתוקפנות כלפי יהודים, הן בבתי הספר והן ברחובות ברלין, קיבלה חיים משלה. אולם אני עדיין חושב שרוב הברלינאים מגנים זאת". 

מנהיג הקהילה היהודית בברלין, גדעון יופה, הגיב לאירוע: "על גרמניה להבטיח שהמתפללים שלנו יוכלו לפלס את דרכם לבית הכנסת ובחזרה באין מפריע". יופה קרא לרשויות להציב שוטרים בסביבת בתי הכנסת בעיר ולא רק בכניסה. ראש המפלגה הסוציאל-דמוקרטית בגרמניה, ראאד סלאח, גינה את האירוע: "לאנטישמיות אין מקום בברלין, תקיפה על ידידי הרב טייכטל היא תקיפה על כולנו", את הדברים אמר לכלי תקשורת במדינה. 

שגריר ישראל בגרמניה ג'רמי יששכרוף הגיב: "אני קורא לרשויות הנוגעות בדבר ליישם את אכיפת החוק במלוא עוצמתו ולהעניש את המבצעים, כדי שיועבר מסר חד משמעי לציבור הרחב - איום על הקהילה היהודית בגרמניה הוא איום על החברה הגרמנית כולה". שגריר ארצות הברית בגרמניה, ריצ'רד גרנל, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "שוחחתי עכשיו עם חברי היקר הרב טייכטל. בנו הצעיר היה עד לתקיפה האנטישמית הזאת. צריך לעשות יותר, זוהי לא רק בעיה בגרמניה ובארצות הברית, זו בעיה אנושית". 


לפני חודש פורסם בגרמניה דוח שלפיו חלה עלייה של 20% במספר האירועים האנטישמיים בשלושת החודשים האחרונים במדינה. בחודש מאי הממונה הממשלתי על המאבק באנטישמיות בגרמניה, פליקס קליין, עורר סערה כאשר הזהיר יהודים ברחבי המדינה ואמר: ״לצערי אני לא יכול להמליץ ליהודים לחבוש כיפה בכל מקום בגרמניה״. טייכטל הגיב בזמנו לדבריו של קליין כי "הסתרת הזהות היהודית שלנו היא אינה הפתרון". 

הפופולריים