בפעם השנייה בפחות משבוע: שיגור טילים מקוריאה הצפונית

בפעם ה-2 בשבוע: שיגור טילים מקוריאה הצפונית
על פי הדיווחים מדובר בטילים לטווח בינוני. משרד ההגנה היפני: "לא נחתו טילים בשטחנו. כל שיגור של טילים על ידי קוריאה הצפונית יהווה הפרה של החלטות האו"ם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שיגור טיל קוריאה הצפונית
צילום: -

קוריאה הצפונית שיגרה הלילה (רביעי) טילים בליסטיים לטווח קצר - כך הודיע צבא קוריאה הדרומית. לפי ההודעה, הטילים שוגרו ממחוז דרום האמגיונג שלחופה המזרחי של המדינה. בצבא קוריאה הדרומית ציינו כי הטילים שוגרו למרחק של 250 קילומטרים, ונחתו בים יפן. מדובר בפעם השנייה בתוך פחות משבוע שקוריאה הצפונית מבצעת שיגור טילים.

ראש ממשלת יפן שינזו אבה אמר כי הצעד שנקטה קוריאה הצפונית לא סיכן את ארצו. לדבריו, יפן תמשיך לפעול בסוגייה בשיתוף פעולה הדוק עם ארצות הברית ועם שאר בעלות בריתה.

משרד ההגנה היפני הגיב על שיגור הטילים ומסר כי "אף טיל בליסטי לא הגיע לשטחי המדינה, ולא נצפתה השפעה מיידית על הביטחון". שר ההגנה היפני אמר: "שיגור טילים על ידי קוריאה הצפונית יהווה הפרה של החלטות האו"ם".

ביום חמישי האחרון שוגרו שני טילים מאזור וונסאן, גם הוא לחופה המזרחי של המדינה. בצבא קוריאה הדרומית אמרו אז כי אחד הטילים עף למרחק של כ-690 קילומטרים ונחת בים יפן. בקוריאה הצפונית טענו כי שיגור הטילים ביום חמישי מהווה "אזהרה" נגד מה שהם כינו "מחרחרי המלחמה מקוריאה הדרומית". 

הפופולריים