קים ג'ונג און: שיגור הטילים - איום נגד האויב מדרום

קים ג'ונג און: שיגור הטילים - נגד האויב מדרום
סוכנות הידיעות של קוריאה הצפונית פרסמה כי שליט המדינה פיקח על ניסוי הטילים שנערך אתמול. עוד דווח כי מדובר ב"נשק טקטי מונחה" ששוגר כמפגן כוח ואזהרה כלפי צבא קוריאה הדרומית, שמפתחת נשקים התקפיים ועורכת תרגילים צבאיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קים ג'ונג און
צילום: צילום: אי.פי

סוכנות הידיעות של קוריאה הצפונית דיווחה הלילה (שישי) כי מנהיג המדינה, קים ז'ונג און, פיקח על ניסוי הטילים שנערך אתמול. לפי ההודעה מדובר ב"נשק טקטי מונחה" חדש ששוגר כמפגן כוח ואזהרה כלפי צבא קוריאה הדרומית, שמפתח נשקים התקפיים מודרניים ועורך תרגילים צבאיים על אף האזהרות של קוריאה הצפונית. לדברי קים, נכפה על ארצו לפתח נשק רב עוצמה כדי להסיר את האיומים על ביטחונה הלאומי. 

אתמול, נורו שני טילים לטווח של 430 ק"מ מאזור וונסאן שבמזרח המדינה. גורם רשמי אמריקני אישר את הפרטים לסוכנות הידיעות AFP, והוסיף כי מדובר בטילים לטווח קצר. הכוחות המשולבים של קוריאה הדרומית הודיעו כי "הצבא עוקב אחרי המצב למקרה של שיגורים נוספים ומצוי במוכנות".

שר ההגנה של קוריאה הדרומית הגיב לאירוע ואמר כי פיונגיאנג צריכה להפסיק את הצעדים הללו, שלא תורמים להפחתת המתיחות הצבאית. שר ההגנה של יפן, טאקשי איוואיה, טען שהטילים נפלו מחוץ למים הטריטוריאליים של ארצו. הוא אמר כי השיגור מצער מאוד ואם יתברר שמדובר בטילים בליסטיים, הרי זו הפרה של החלטות מועצת הבטחון. 

ניסוי הטילים האחרון של פיונגיאנג נערך במאי, אז ביצעה קוריאה הצפונית שני שיגורים תוך שבוע אחד. בתחילת החודש דיווחו כלי תקשורת במדינה כי קים וטראמפ סיכמו בפגישתם לחדש את השיחות בנוגע לפירוז קוריאה הצפונית מנשק גרעיני. השניים נפגשו באזור המפורז המפריד בין שתי הקוריאות. טראמפ חצה את הגבול לצדו הצפוני לעברו של קים, שהגיע לקראתו ולחץ את ידו. קים אמר לטארמפ בעת לחיצת הידיים: "לא ציפיתי לראות אותך כאן. אתה הנשיא האמריקני הראשון לחצות את הגבול". 

בתוך כך, שר החוץ של ארצות הברית מייק פומפאו אמר כי וושינגטון עדיין מעוניינת ליישב את המחלוקות עם פיונגיאנג בערוץ דיפלומטי. בראיון טלוויזיה הוסיף פומפאו כי הוא מצפה שהשיחות בין הצדדים יתחדשו בעוד כמה שבועות. לדבריו, על קים לעמוד בהתחייבותו לנשיא טראמפ בעניין ההתפרקות מנשק גרעיני.

הפופולריים