טראמפ מכחיש את הטענות כי איראן עצרה רשת סוכני CIA

טראמפ מכחיש כי איראן עצרה רשת של סוכני CIA
הנשיא האמריקני הוסיף כי מדובר בתעמולה ושקרים שהפיץ המשטר האיראני: "הם פשוט לא יודעים מה לעשות, הכלכלה שלהם מתה, והמצב יהיה גרוע יותר". מוקדם יותר הודיע משרד הביטחון האיראני על פירוק רשת ריגול אמריקנית בשנה שעברה ומעצר של 17 מרגלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ והמרגלים, יולי 2019
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכחיש היום (שני) את הדיווחים כי איראן עצרה רשת של סוכני CIA. הנשיא האמריקני צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי מדובר בתעמולה ושקרים שהפיץ המשטר האיראני: "הם פשוט לא יודעים מה לעשות, הכלכלה שלהם מתה, והמצב יהיה גרוע יותר". 

מוקדם יותר הודיע משרד הביטחון האיראני בעיתון "אל-כלם" כי פירק רשת ריגול אמריקנית בשנה שעברה ועצר 17 סוכנים שפעלו בכמה מרכזים חיוניים. הטלוויזיה הממלכתית באיראן פרסמה כי משרד המודיעין הצליח להפיל רשת ריגול של ה-CIA. סוכנות הידיעות האיראנית פארס דיווחה כי פקיד במשרד טען שחלק מהעצורים נידונו למוות. 

בחודשים האחרונים דווח על מרגלים שעבדו עבור ארצות הברית ונתפסו באיראן, אולם דיווחים אלה לא עומתו. הפרסומים מגיעים על רקע המתיחות הגוברת במפרץ הפרסי, לאחר שאיראן השתלטה על מכלית נפט בריטית. בעקבות המקרה אמר טראמפ: "איראן היא צרה גדולה כעת. מה שקרה מראה שצדקתי בהחלטה לפרוש מהסכם הגרעין". טראמפ אף איים - "מאוד קל לנו להפוך את החיים שלהם לקשים יותר".

הפופולריים