שגריר איראן בלונדון: הטלת העיצומים מסכנת את האזור

שגריר איראן בלונדון: העיצומים – מסוכנים לאזור
חמיד בידינג'אד הגיב לדיווחים שבריטניה מתכוונת להטיל עיצומים על איראן. עוד אמר כי ישנם כוחות פוליטיים במדינה שרוצים בהחרפת המתח מול איראן. סגן שרת ההגנה הבריטי אמר כי המדינה תשלח כוח צבאי כדי להשאיר את מיצרי הורמוז פתוחים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מכלית הנפט של בריטניה שנתפסה על ידי משמרות המהפכה האיראניים
צילום: צילום: אי-פי

תפיסת המכליות הבריטיות: השגריר האיראני בלונדון, חמיד בידינג'אד, הגיב היום (ראשון) לדיווחים על כך שבריטניה תטיל עיצומים על איראן. ואמר, "הטלת העיצומים על איראן בתקופה הנוכחית זה דבר מסוכן לאזור, אבל איראן חזקה ומוכנה לכל התרחישים השונים". נוסף על כך אמר השגריר כי ישנם כוחות פוליטיים פנימיים בבריטניה שרוצים בהחרפת המתח מול איראן. בכיר איראני אמר היום  שכל חברי צוות המכלית שנתפסו בטוחים ומצבם הבריאותי טוב.

במקביל, סגן שרת ההגנה הבריטי טוביאס אלווד, אמר לרשת סקיי כי בריטניה מתחייבת לדאוג לנוכחות צבאית במזרח התיכון על מנת לשמור על מיצרי הורמוז פתוחים. אלווד הוסיף כי הצי־הבריטי קטן מידי כדי לשמור על האינטרסים של הממלכה ברחבי העולם.

מוקדם יותר היום הודיע ארגון ברית נאט"ו כי הוא מגנה את התפיסה של המכליות הבריטיות שמגבילה לטענתם את חופש השייט. בנאט"ו דורשים מאיראן לשחרר במיידי את הספינות והצוות. "נאט"ו תומכת בכל המהלכים הדיפלומטיים לשחרור הספינות, וכל בעלות הברית של נאט"ו מודאגות מהמהלכים האיראניים", נמסר מהארגון.

בתוך כך, פורסמו היום תמונות שמראות חיילים של משמרות המהפכה האיראניות שמתאמנים בירי על תמונות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.


דמויות נתניהו וטראמפ במטווח האיראני. (צילום: חוסיין זוהרוונד)

לפני כן דיווח עיתון ה"דיילי טלגרף" הבריטי כי שר החוץ של בריטניה, ג'רמי האנט, צפוי להודיע היום על שורה של מהלכים דיפלומטיים וכלכליים נגד איראן, בהם הקפאת רכוש איראני בבריטניה.

הפופולריים