תיעוד: הכוחות האיראניים משתלטים על המכלית הבריטית

תיעוד: כך השתלטו האיראנים על המכלית הבריטית
בתיעוד שפרסמה סוכנות הידיעות פארס, נראים הכוחות האיראניים משתלטים על המכלית בעזרת סירות ומסוק. בבריטניה אמרו כי ההשתלטות במצר הורמוז היא "אקט עוין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד ההשתלטות האיראנית על המכלית הבריטית
צילום: צילום: ללא

סוכנות הידיעות האיראנית פארס פרסמה היום (שבת) תיעוד מרגע ההשתלטות אמש על המכלית הבריטית במצר הורמוז. בתיעוד נראים הכוחות האיראניים משתלטים על המכלית "סטנה אימפרו" באמצעות סירות ומסוק.


המכלית, שבבעלות שוודית, הייתה בדרכה מאיחוד האמירויות לסעודיה והיא עוגנת כעת בנמל בנדר עבאס. על סיפונה 23 מלחים ממדינות שונות, כאשר איש מהם אינו בריטי.

שרת ההגנה הבריטית פני מורדונט תקפה היום את תפיסת המכלית, וכינתה אותה "אקט עוין". שר החוץ של בריטניה ג'רמי האנט שוחח בטלפון עם עמיתו מאיראן זריף והביע באוזניו אכזבה עמוקה מתפיסת המכלית. מיופה הכוח בשגרירות איראן בלונדון זומן לשיחה.

מממשלת בריטניה נמסר כי "תפיסת כלי השיט אינה מקובלת", וכי הממשלה מודאגת ופועלת בנושא. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הגיב גם הוא לתקיפה ואמר כי "איראן היא צרה גדולה כעת. הכלכלה שלהם קורסת. מה שקרה מראה שצדקתי בהחלטה לפרוש מהסכם הגרעין". טראמפ אף איים - "מאוד קל לנו להפוך את החיים שלהם לקשים יותר".

בהודעת משמרות המהפכה של איראן אמש נמסר כי המכלית נעצרה סמוך לאי האיראני קשם, לאחר שלא צייתה לחוקי השיט הבינלאומיים. סוכנות הידיעות האיראנית פארס דיווחה היום כי המכלית הייתה מעורבת לפני תפיסתה בתאונה עם סירת דיג. עם זאת, החברה שמפעילה את המכלית מסרה כי בניגוד לטענת איראן - כלי השיט ציית לכל הכללים הבינלאומיים.

אתמול דווח על מכלית נוספת שנעצרה על ידי האיראנים במצר הורמוז, ומקורות איראניים הכחישו את הדיווחים. היום דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית של אלג'יריה כי מדובר היה במכלית אלג'יראית, שכבר שוחררה.

הפופולריים