האנט: "אם איראן לא תשחרר את מכלית הנפט יהיו לכך השלכות"

"אם איראן לא תשחרר את המכלית יהיו לכך השלכות"
שר החוץ הבריטי ג'רמי האנט אמר את הדברים הלילה בתגובה להשתלטות משמרות המהפכה על מכלית בריטית שהיתה בדרכה מאיחוד האמירויות לסעודיה. האנט הביע תקווה כי המשבר ייפתר בערוץ דיפלומטי מול מקבילו האיראני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ הבריטי האנט, מכלית הנפט הבריטית
צילום: צילום: רויטרס

שר החוץ של בריטניה ג'רמי האנט אמר הלילה (שבת) כי אם איראן לא תשחרר את מכלית הנפט הבריטית שתפסה אמש במצר הורמוז יהיו לדבר תוצאות. האנט הביע תקווה כי ישוחח בעניין עם שר החוץ האיראני זריף ושהמשבר ייפתר בערוץ דיפלומטי.

מיקומה של המכלית Stena Impero לאחר שנעצרה

החברה שמפעילה את מכלית הנפט שנתפסה מסרה כי בניגוד לטענת איראן, כלי השיט ציית לכל הכללים הבינלאומיים. המכלית ששמה Stena Impero הייתה בדרכה מאיחוד האמירויות לסעודיה. על פי הדיווחים שהו על סיפונה 23 מלחים ממדינות שונות, איש מהם אינו אזרח בריטניה ולא ידוע על נפגעים.


קודם לכן התייחסה ממשלת בריטניה ללכידת המכלית הבריטית על ידי איראן: "תפיסת כלי השיט אינה מקובלת". עוד נמסר כי הממשלה מודאגת ופועלת בנושא. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הגיב גם הוא לתקיפה ואמר כי "איראן היא צרה גדולה כעת. הכלכלה שלהם קורסת. מה שקרה מראה שצדקתי בהחלטה לפרוש מהסכם הגרעין". טראמפ אף איים - "מאוד קל לנו להפוך את החיים שלהם לקשים יותר".

מוקדם יותר הודיעו משמרות המהפכה של איראן כי עצרו מכלית בריטית במצר הורמוז. לפי ההודעה המכלית נעצרה לאחר שלא צייתה לחוקי השיט הבינלאומיים. בהמשך דיווחה רשת הטלוויזיה האמריקנית CNN כי איראן עצרה מכלית נוספת בבעלות חברה בריטית ששטה במפרץ הפרסי. מקורות איראניים הכחישו את הדיווח על מעצר מכלית נוספת ואמרו לכלי התקשורת במדינה כי מכלית אחת בלבד נעצרה.

בהכנת הידיעה השתתפו מואב ורדי, יואב זהבי, גיא בריצמן ונתן גוטמן

הפופולריים