כך הבריח שליט קוריאה הצפונית מכוניות יוקרה לארצו

כך הבריח שליט קוריאה הצפונית מכוניות יוקרה
למרות העיצומים הצליח קים ג'ונג און להבריח מכוניות מרצדס בשווי של 500 אלף דולר כל אחת. המסע החל בהולנד, דרך כמה מדינות עד לרוסיה, משם הועברו במטוסים לפיונגיאנג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קים ג'ונג און במרצדס, יוני 2019
צילום: צילום: אי-פי

דוח של ארגון המחקר העצמאי האמריקני C4ADS פרסם אתמול (שלישי) דוח החושף איך הבריח שליט קוריאה הצפונית מכוניות מרצדס יוקרתיות לארצו. לפי הדוח המכוניות, שמחירן יותר מ-500 אלף דולר ליחידה, הועברו לקים ג'ונג און במסע שארך ארבעה חודשים ב-2018, באוניות מסע ומטוסי מטען. 

ההברחה החלה ביוני 2018 בהולנד, שם הן הועברו על ידי מכוניות משוריינות ואוניות לסין משם ליפן ואז לקוריאה הדרומית ולבסוף לרוסיה. ככל הנראה משם הובלו מכוניות היוקרה על גבי שלושה מטוסים צפון קוריאנים לפיונגיאנג. 

קים נראה לראשונה עם מכונית מסוג מרצדס מאייבך S600 בינואר האחרון בפיונגיאנג, חודשים ספורים לאחר המשלוח. החוקרים סיכמו שהמדינה שומרת על שיטות סבוכות ומפותחות לעקיפת העיצומים שהוטלו עליה ע"י האו"ם בעקבות תוכנית הגרעין שלה, בין השאר לצורך הברחה של מוצרים יוקרתיים.

בין השנים 2015 ו-2017 הוברחו למדינה המסוגרת 803 רכבי יוקרה, רובם של חברות רוסיות. "לא רק שהם ממשיכים להשתתמש בשיטות מוצלחות להפרעה לעיצומים, הם גם סוג של צופים כיצד אנחנו עוקבים אחריהם ומפתחים טכניקות מתוחכמות יותר במטרה לעקוף את העיצומים", אמר אחד ממחברי הדוח.

הפופולריים