שר החוץ זריף: נסיגת איראן מחלקים בהסכם הגרעין - דבר הפיך

זריף: הנסיגה מחלקים בהסכם הגרעין - דבר הפיך
שר החוץ האיראני ציין כי ארצו לא מעוניינת במלחמה עם ארה"ב, אך תסכים למשא ומתן עימה רק כאשר העיצומים יוסרו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוחמד ג'וואד זריף
צילום: צילום: איי פי

שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, התראיין הלילה (שלישי) לרשת NBC האמריקנית ואמר כי ארצו לא מעוניינת במלחמה עם ארצות הברית אך תסכים למשא ומתן עימה רק כאשר העיצומים יוסרו. זריף הוסיף כי נסיגת טהראן מחלקים בהסכם הגרעין, היא דבר הפיך שיכול להשתנות אם דרישותיהם יתקבלו על ידי המעצמות החתומות על ההסכם.

רשת סי.אן.אן האמריקנית פרסמה הלילה כי במודיעין האמריקני מאמינים שמכלית השייכת לאיחוד האמירויות אולצה להגיע אל שטח איראן על ידי כוחות משמרות המהפכה במהלך סוף השבוע. בארה"ב טענו שלא נוצר עד כה שום קשר עם אנשי צוות המכלית, ושהמקום האחרון שבו אותרה - היה באי קשם שבמצרי הורמוז.

אתמול התקיים דיון ארוך בבריסל שרי החוץ של האיחוד האירופי בנושא המשבר עם איראן. שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוריני, אמרה בדיון כי האיחוד ואף לא אחת ממדינות אירופה החברות בהסכם הגרעין חושבות שההפרות האיראניות משמעותיות. מוריני הוסיפה כי "הסכם הגרעין עם איראן לא בבריאות טובה, אבל עדיין חי".


ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תקף את דברי מוגריני ואמר: "כנראה שיש כאלה באירופה שלא יתעוררו עד שייפלו על אדמת אירופה טילים גרעיניים איראניים. אז זה כבר יהיה מאוחר מדי. אנחנו בכל מקרה נעשה הכול כדי למנוע מאיראן נשק גרעיני".

הפופולריים